WSG Academy Kids

WSG Academy KIDS

Program dedykowany dzieciom w przedziale wiekowym 6-10 lat.

W programie WSG Academy Kids dzieci będą rozwijać podstawowe umiejętności motoryczne, między innymi zwinność, koordynację ruchową i szybkość. W ramach tego programu dzieci będą uczestniczyć w takich zajęciach i formach aktywności fizycznej, które odpowiadają ich zainteresowaniom i pomagają w budowaniu pozytywnego nastawienia do aktywności fizycznej, co w kolejnych latach pozwoli im rozwijać umiejętności potrzebne do doskonalenia w wybranych dyscyplinach sportowych.

W programie WSG Academy KIDS kładziemy nacisk na ogólnorozwojową aktywność fizyczną, prozdrowotne oddziaływanie na ciało dziecka i wspomniane już budowanie pozytywnego nastawienia do aktywności fizycznej jako obszaru ważnego w kontekście całego życia, nie tylko związanego z przyszłą karierą sportową. Naszą filozofią jest edukacja i zwiększanie świadomości dzieci, tak aby w przyszłości chętnie wybierały sport i zdrowy styl życia.

Wychowanie dzieci poprzez sport to odpowiedzialne i wymagające zadanie, do którego przywiązujemy w WSG Academy ogromną wagę na różnych przestrzeniach. Warto pamiętać o tym, że w wieku wczesnoszkolnym rozpoczyna się szereg ustrukturalizowanych zajęć przedszkolnych i szkolnych, które wymagają od dziecka współpracy w grupie, budowania relacji rówieśniczych oraz rozwoju zdolności poznawczych i motorycznych.

Dzieci w tym wieku nie powinny specjalizować się w jednej, konkretnej dyscyplinie sportu, o ile nie uprawiają jednej z kilku, które nazywamy dyscyplinami wczesnej specjalizacji (m.in. gimnastyka, tenis czy łyżwiarstwo figurowe). Jeżeli ich zainteresowania wyraźnie kierują się w stronę konkretnego sportu, warto oczywiście, aby rodzice zachęcali do rozwoju w tej formie, jednak nie częściej niż 2-3 razy w tygodniu. Pozostały czas warto przeznaczyć na inne formy ogólnorozwojowej aktywności.

Na etapie KIDS proponujemy opiekę nad dzieckiem oraz wsparcie specjalistów z zakresu przygotowania motorycznego, trenerów poszczególnych dyscyplin, fizjoterapeutów, psychologów oraz specjalistów z zakresu zdrowego żywienia.

Skontaktuj się z ekspertem WSG Academy: akademia@sportsgroup.pl

PROPOZYCJA Z ZAKRESU PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO I FIZJOTERAPII

Stworzyliśmy system pracy dla przyszłych sportowców, który gwarantuje w pełni kompleksową, bezpieczną i zindywidualizowaną opiekę nad naszymi podopiecznymi. Wszyscy uczestnicy programu WSG Academy na etapie KIDS przejdą szereg testów, aby jak najlepiej zrozumieć i poznać ciało sportowca. Następnie, na podstawie otrzymanych wyników, nasi specjaliści stworzą indywidualny program pracy w zależności od specyfiki sportu, który chcemy rozwijać.

Aby w pełni zadbać o zdrowie naszych podopiecznych na początku współpracy zalecamy badanie fizjoterapeutyczne oraz test FMS, które wykonywane są przez ekspertów WSG Academy. Dzięki temu możemy zindywidualizować pracę z każdym uczestnikiem zajęć oraz monitorować jego postępy i stan zdrowia fizycznego.

Podczas zajęć z trenerem przygotowania motorycznego WSG Academy realizowany będzie, w formie różnych zabaw i sportowych wyzwań, program gwarantujący wszechstronny rozwój dziecka.

W jego skład wchodzą:

 • obiektywizacja raz w roku (FMS + badanie fizjoterapeutyczne)
 • nauka poruszania i hamowania z elementami szybkości
 • siła oraz wytrzymałość
 • zwinność i gibkość
 • wzmacnianie mięśni stabilizujących tułów - CORE
 • praca nad mobilnością stawów
 • poprawa koordynacji ruchowej i szybkości reakcji
 • nauka autoregeneracji - rolowania i rozciągania

Obiektywizacja (FMS + badanie fizjoterapeutyczne)
Pełny monitoring stanu fizycznego i funkcjonalnego naszych podopiecznych gwarantuje możliwość indywidualizacji elementów treningów nawet w grupie. Badanie fizjoterapeutyczne pokazuje stan strukturalny, czyli napięcia tkanek, zakresy ruchów w stawach i timing mięśniowy, natomiast test FMS sprawdza podstawowe wzorce ruchowe i nadaje kierunek pracy u podstaw.

Nauka poruszania i hamowania z elementami szybkości
Ekonomia i szybkość ruchu to podstawa wszystkich dyscyplin sportowych. Pracując nad techniką poruszania się minimalizujemy ryzyko kontuzji, poprawiamy szybkość i ekonomię każdej aktywności fizycznej. Dzięki temu zwiększa się komfort w codziennym funkcjonowaniu dziecka.

Siła oraz wytrzymałość
Wplatając w gry i zabawy elementy gimnastyki możemy poprawiać siłę i wytrzymałość aparatu ruchu, bazując na ciężarze własnego ciała. Tory przeszkód, praca w parach oraz rywalizacja w grupie, odpowiednio poprowadzone, to świetne narzędzia do poprawy cech motorycznych, nad którymi chcemy w tym wieku pracować.

Zwinność i gibkość
Gibkość i zwinność to cechy motoryczne, które bardzo dobrze rozwinąć jest właśnie w wieku 6-10 lat, dlatego duży nacisk kładziemy na wplatanie tych elementów w aktywność naszych podopiecznych. Dobra praca nad zwinnością i gibkością w tym wieku gwarantuje symetryczny i zdrowy rozwój dziecka.

Wzmacnianie mięśni stabilizujących tułów - CORE
Stabilny gorset mięśniowy jest niezbędny do bezpiecznego uprawiania sportu i aktywności fizycznej. Dodatkowo zabezpiecza kręgosłup przed urazami. Podczas naszych zajęć pracujemy w dużej mierze w podporach, dzięki czemu możemy rozwijać CORE w różnych płaszczyznach, nie tracąc przy tym dobrej zabawy.

Praca nad mobilnością stawów

Ograniczenia ruchowe w ciele dziecka mogą być przyczyną poważnych dysfunkcji oraz kontuzji. Dzięki badaniu, które przeprowadzamy przed rozpoczęciem treningów w WSG Academy KIDS, wiemy gdzie takie ograniczenia się znajdują i możemy nad nimi skutecznie pracować.

Poprawa koordynacji ruchowej i szybkości reakcji
Szybkość reakcji i koordynacja ruchowa są często pomijane w procesie rozwoju dziecka, a ich kształtowanie jest kluczowe w wieku wczesnoszkolnym. Podczas naszych zajęć dziecko nie tylko poprawi swoją koordynację, lecz także wzmocni świadomość własnego ciała. 

Nauka autoregeneracji - rolowania i rozciągania
W procesie szkolenia ważna jest dla nas również edukacja i nabieranie przez naszych podopiecznych dobrych nawyków, do których należy dbanie o swoje ciało nie tylko w trakcie aktywności fizycznej, lecz także przed i po treningach. Pokażemy, jak przygotować ciało do aktywności i zakończyć zajęcia sportowe tak, aby uniknąć przykurczy i mikrourazów.

Cena:
1x / tydzień – 200 zł*
2x / tydzień – 350 zł*
3x / tydzień – 500 zł*
*zajęcia grupowe


PROPOZYCJA Z ZAKRESU WSPARCIA PSYCHOLOGICZNEGO

W WSG Academy podchodzimy do każdego dziecka w indywidualny sposób. Dopasowujemy propozycję aktywności i wsparcia do potrzeb i oczekiwań młodego sportowca oraz jego rodziców. Dlatego w zakresie wsparcia psychologicznego zapraszamy w pierwszej kolejności na wstępne spotkanie konsultacyjne, które odbywa się w Warszawie - stacjonarnie lub w formule wideokonsultacji za pośrednictwem komunikatora internetowego. Konsultacja pozwoli na zaplanowanie dalszego procesu.

Cena: 200 zł

Rodzice:

 • Spotkania indywidualne z psychologiem dziecięcym - obszary terapeutyczne (leczenie) lub rozwój umiejętności społecznych i potencjału dziecka
 • Spotkania z psychologiem sportowym dla dzieci, które podejmują już aktywność w konkretnych dyscyplinach sportu
 • Warsztaty i wykłady - psychoedukacja z zakresu wychowania poprzez sport, psychologii rozwojowej

Dzieci:

 • Diagnostyka oraz wywiad psychologiczny - ukierunkowane na rozwój w aktywności fizycznej badanie potencjału dziecka - przy udziale rodziców
 • Grupy rozwoju umiejętności społecznych (grupy 6-7 r.ż. oraz 8-10 r.ż.) — cykliczne spotkania w formie zabawowo-warsztatowej dotyczące kształtowania podstawowych umiejętności społecznych (autonomia dziecka, tożsamość, budowanie relacji społecznych, integracja ze środowiskiem)
 • Spotkania indywidualne - łącznie z rodzicami

PROPOZYCJA Z ZAKRESU OPIEKI DIETETYCZNEJ I ZDROWEGO ŻYWIENIA

Pierwsza wizyta (czas trwania około 60 min) obejmuje: 

 • konsultację z dietetykiem podczas której zostaną zebrane informacje dotyczące stylu życia, aktywności fizycznej (dokładnego planu treningowego) oraz obecnego sposobu żywienia 
 • pomiar składu ciała metodą bioimpedancjiwraz z omówieniem wyników 
 • ułożenie indywidualnego planu żywieniowego wraz z dobraniem suplementacji

Druga wizyta (około 30 min) obejmuje: 

 • odbiór i omówienie indywidualnych zaleceń ułożonych w formie schematu żywieniowego (oparty na wymiennikach żywieniowych, a nie w formie sztywnego jadłospisu, dzięki czemu istnieje większa swoboda w komponowaniu posiłków i ich dostosowania do codziennych czynności) 

Trzecia wizyta (około 30 min) - po 4 tygodniach od rozpoczęcia stosowania diety, obejmuje: 

 • ponowny pomiar składu ciała, w celu porównania ewentualnych zmian w sylwetce
 • kontrola przebiegu diety i wprowadzenie modyfikacji

Wizytę kontrolną należy odbyć maksymalnie w ciągu 3 miesięcy od daty pierwszej konsultacji. W międzyczasie możliwy jest mailowy lub telefoniczny kontakt z dietetykiem. 

Cena: 350 zł

WIZYTA KONTROLNA  

Wizyty kontrolne zalecane są co około 4-6 tygodni lub rzadziej, w zależności od ustaleń z dietetykiem.  

(Czas trwania około 30 minut), obejmuje: 

 • pomiar składu ciała metodą BIA
 • kontrolę przebiegu diety i wprowadzenie dalszych modyfikacji

Cena:
Pojedyncza wizyta kontrolna - 150 zł
Pakiet 3 wizyt kontrolnych - 400 zł
Pakiet 6 wizyt kontrolnych - 750 zł

ETAPY ROZWOJU W SPORCIE

Wybierz program WSG Academy dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.