FUNDACJA

WSG Fundacja

WSG Foundation

W WSG Foundation dbamy o popularyzację aktywnego stylu życia, upowszechniając sport wśród najmłodszych, a także wspierając młode krajowe talenty. Wspieramy również przedstawicieli sportów olimpijskich, popularyzując dyscypliny olimpijskie wśród dzieci i młodzieży. Aktywnie działamy przy odbudowie historycznych sekcji sportowych. Nasze cele statutowe realizujemy we współpracy z krajowymi instytucjami i organizacjami.

Odbudowa historycznych sekcji sportowych

Fundacja Warsaw Sports Group aktywnie działa przy odbudowie i prowadzeniu historycznych sekcji sportowych. Naszą misją jest ratowanie przed upadkiem istniejących od lat sekcji i odbudowa tych, które z różnych przyczyn - najczęściej podczas transformacji ustrojowej - zniknęły ze sportowej mapy Polski.

W tym obszarze mamy już na koncie pierwsze sukcesy - pomogliśmy wydobyć się z kryzysu Sekcji Podnoszenia Ciężarów Legii Warszawa, współtworzyliśmy Legia Fight Club, zrzeszający sportowców uprawiających tradycyjne dyscypliny takie jak boks, zapasy czy brazylijskie jiu-jitsu. W LFC swoimi umiejętnościami i doświadczeniem dzielą się z adeptami sztuk walki wyjątkowi sportowcy, którzy przez lata zdobywali dla Polski medale na arenach krajowych i zagranicznych. W kadrze szkoleniowej sekcji boksu znajdziemy takie postaci, jak medalista olimpijski Krzysztof Kosedowski i mistrz Europy Bogdan Gajda.

Legia Fight Club to miejsce, w którym doskonale odnajdą się zarówno amatorzy sportów tradycyjnych, jak i tych, które popularność zdobyły dopiero w ostatnich latach - MMA czy autorski program treningu funkcjonalnego CrossFit. LFC to centrum treningu uzupełniającego dla przedstawicieli wszystkich dyscyplin klubu. Z zajęć w LFC korzystają także młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Byliśmy podmiotem prowadzącym Akademię Hokejową Legii Warszawa. Przez wiele lat zarządzaliśmy z powodzeniem Sekcją Tenisa Legii Warszawa, gdzie zbudowaliśmy od zera kompleksową strukturę szkoleniowo-organizacyjną.

Sporty olimpijskie

Wspieramy przedstawicieli sportów olimpijskich, dbając o ich promocję, wizerunki i obecność w mediach. W ostatnich latach współpracowaliśmy m.in. z Weroniką Deresz, złotą medalistką Mistrzostw Świata i Europy w wioślarstwie i Arturem Nogalem, łyżwiarzem szybkim reprezentującym Polskę na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pjongczang 2018.

Pragniemy, aby przy współpracy z Fundacją WSG, olimpijczycy mogli w komfortowych warunkach przygotowywać się do najważniejszych startów i mieli możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć szerszej publiczności.

Naszym celem jest również popularyzacja dyscyplin olimpijskich wśród dzieci i młodzieży. Wychowujemy młodych sportowców w sekcjach tenisa, hokeja, boksu, zapasów czy judo, prowadząc szkolenia w każdej kategorii wiekowej. Jesteśmy obecni na piknikach i eventach związanych z ruchem olimpijskim, w tym na największym – W olimpijskim blasku.

Wspieranie karier młodych sportowców

Młodzi zdolni polscy sportowcy mogą liczyć na nasze wsparcie merytoryczne, logistyczne, materialne i finansowe. Realizujemy program stypendialny, przeznaczając na ten cel część środków przypadających na dany rok budżetowy.

Naszą grupą docelową są przede wszystkim młodzi zawodnicy, którzy są podopiecznymi Fundacji WSG i posiadają udokumentowane osiągnięcia sportowe w zakresie uprawianej dyscypliny. Spośród chętnych ubiegających się o przyznanie stypendium, wyłaniamy najbardziej uzdolnionych sportowców, motywując ich do działania i pomagając zamienić talent oraz determinację w realne sukcesy.

W ramach programu stypendialnego wspieraliśmy np. medalistę mistrzostw świata w biegach z przeszkodami Wojciecha Sobierajskiego czy tenisistkę Igę Świątek. Stypendia otrzymali od nas m.in. Artur Nogal (łyżwiarstwo szybkie), Weronika Deresz (wioślarstwo), Kacper Żuk (tenis), Daniel Michalski (tenis), Ada Piestrzyńska (tenis) czy Jan Nowacki (tenis).

Promocja zdrowego stylu życia

Mając na uwadze zagrożenia cywilizacyjne, za nasz cel obraliśmy promocję zdrowego trybu życia, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Chcemy uświadamiać młodych ludzi jak ważna jest dbałość o zdrowie i aktywność fizyczną. Kształtujemy postawy młodych ludzi, zachęcając ich do aktywności ruchowej, proponując różne formy sportu, rekreacji i turystyki.

  • Upowszechniamy sport wśród dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych
  • Bierzemy aktywny udział w akcjach promujących zdrowy styl życia i piknikach sportowych, takich jak: Piknik Radia Kolor z okazji Dnia Dziecka, Święto Łazienkowskiej, W olimpijskim blasku
  • Jesteśmy uczestnikami wydarzeń sportowych organizowanych przez instytucje państwowe, takich jak: Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny, Tenisowy Narodowy

Pamięć o zasłużonych sportowcach

Doceniamy i przypominamy o wielkich postaciach – przede wszystkim stołecznego - sportu. Zorganizowana przez nas gala Warsaw Boxing Night, podczas której walkę na zawodowym ringu stoczył  Andrzej Fonfara, była jednocześnie benefisem warszawskiego boksu. Wykorzystaliśmy tę okazję, by nawiązać do pięknych 100-letnich tradycji tego sportu i uhonorować związanych ze stolicą pięściarzy, którzy przez lata reprezentowali nasz kraj na arenach międzynarodowych.

Podczas gali WBN specjalne nagrody otrzymali od nas tacy bokserzy, jak:

  • Tomasz Borowski (mistrz Polski w kilku kategoriach wagowych i olimpijczyk z Atlanty)
  • Paweł Skrzecz (srebrny medalista igrzysk w Moskwie, srebrny medalista mistrzostw świata z Monachium i dwukrotny medalista mistrzostw Europy)
  • Henryk Petrich (brązowy medalista olimpijski z Seulu, brązowy medalista mistrzostw świata w Reno i srebrny mistrzostw Europy z Turynu)
  • Bogdan Gajda (mistrz Europy z Halle, olimpijczyk z Montrealu i Moskwie)
  • Krzysztof Kosedowski (brązowy medalista olimpijski z Moskwy i wicemistrz Europy z Tampere)
  • Zbigniew Raubo (wielokrotny mistrz Polski)

DOŁĄCZ DO NAS!

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.