WSG
WSG Akademia

WSG Academy

Więcej niż sport - tak brzmi hasło przewodnie WSG Academy. Stworzyliśmy nowatorski projekt zakładający długofalowy rozwój w sporcie na każdym poziomie zaawansowania. Nasz projekt obejmuje kompleksowe działania zespołu ekspertów z różnych dziedzin, realizowane w oparciu o najnowsze badania z zakresu metodyki treningowej, psychologii w sporcie i suplementacji diety. Droga do mistrzostwa sportowego to długi i skomplikowany proces, a my dbamy o każdy jego etap.

Polecamy - WSG Academy ON-LINE

FILOZOFIA WSG ACADEMY

Nasze spojrzenie na rozwój i wizja dążenia do mistrzostwa w sporcie

WSG Academy to po pierwsze proces. Przywiązujemy ogromną wagę do wychowania poprzez sport, a więc do pierwszego etapu budzenia zainteresowania aktywnością fizyczną i rozwoju cech motorycznych. Z czasem, dołączając kolejne elementy sportowego rozwoju wprowadzamy specjalizację dającą szansę zbudowania sportowej drogi, która w przyszłości może stać się karierą. Rozumiemy i doceniamy rolę trenerów i osób wspomagających proces rozwoju w sporcie, dlatego wspieramy także ich kompetencje. Tak właśnie postrzegamy dążenie do mistrzostwa w sporcie i w życiu.
Po drugie, WSG Academy to kompleksowe podejście do aktywności fizycznej na każdym etapie jej podejmowania. Niezależnie od tego, czy współpracujemy z dzieckiem rozpoczynającym przygodę z rekreacją czy z mistrzem, dla którego w procesie treningowym ważny jest każdy detal, patrzymy szerzej. W proces włączamy wszystkie obszary, które współcześnie umożliwiają zrównoważony rozwój i osiągnięcie mistrzostwa. Jest więc przygotowanie motoryczne, zdrowie psychiczne i przygotowanie mentalne, jest żywienie, medycyna i fizjologia, a także inżyniera i badania w zakresie stosowania nowych technologii w sporcie oraz tak ważna fizjoterapia i regeneracja. W centrum zawsze jest jednak człowiek i jego potrzeby oraz oczekiwania. Dlatego każdy program rozwoju szyjemy na miarę.
Po trzecie - i najważniejsze - WSG Academy to ludzie. W jednej przestrzeni zebraliśmy ekspertów w poszczególnych dziedzinach tak istotnych z punktu widzenia rozwoju w aktywności fizycznej i osiągnięcia doskonałości w sporcie. Stanowimy zespół fachowców, którzy nieustannie wymieniają się doświadczeniami i wiedzą, dzieląc się własnym spojrzeniem na sport z różnych perspektyw. Dzięki temu kompleksowo opiekujemy się każdą osobą, która trafia pod nasze skrzydła. Od A do Z. Od wychowania po dążenie do mistrzostwa w sporcie.

OBIEKTYWIZACJA ZAWODNIKA

Kompleksowa diagnostyka sportowca na każdym etapie rozwoju

Każda forma współpracy WSG Academy ze sportowcem zapoczątkowana będzie pełną obiektywizacją. Jest to szereg testów mających na celu zebranie informacji o formie fizycznej zawodnika. Ilość oraz zakres przeprowadzonych testów zależy od indywidualnych potrzeb sportowca i uprawianej przez niego dyscypliny, ale dzięki precyzji i powtarzalności daje możliwość kontroli kierunku pracy. Każda obiektywizacja zakończona będzie pełnym raportem, który zawiera aktualną formę zawodnika zapisaną w liczbach, dzięki czemu uzyskacie Państwo obiektywne narzędzie do sprawdzania jakości rozwoju cech fizycznych i motorycznych. Na koniec obiektywizacji stworzony zostanie czytelny, multimedialny raport, w którym znajdą się wszystkie uzyskane informacje na temat sportowca.

Łączy on dane o aktualnej formie fizycznej zawodnika i pozwala na wyciągnięcie kompleksowych wniosków. Po przejściu etapu obiektywizacji odbędzie się konsultacja, na której omówione zostaną wyniki i wspólnie określona dalsza ścieżka współpracy.

ETAPY ROZWOJU W SPORCIE

Wybierz program WSG Academy dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań

FORMULARZ KONTAKTOWY - Jeśli chcesz zgłosić udział w programie WSG Academy lub zadać pytanie, napisz do nas.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.
Proszę wypełnić wymagane pola
Proszę wypełnić wymagane pola
Proszę wypełnić wymagane pola
Proszę wypełnić wymagane pola

ZESPÓŁ EKSPERTÓW WSG ACADEMY

Poznaj nas. Zapraszamy do współpracy i kontaktu: akademia@sportsgroup.pl

PAWEŁ CHODUŃ - koordynator WSG Academy w obszarze przygotowania motorycznego i fizjoterapii
Dyplomowany osteopata i magister fizjoterapii, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy ze sportowcami. W czasie kariery zawodowej prowadził sportowców wielu dyscyplin na arenie międzynarodowej w zakresie osteopatii, fizjoterapii, oceny funkcjonalnej oraz motorycznej.

Specjalizuje się w obiektywizacji zawodników; diagnozie oraz prognozie fizjoterapeutycznej; planowaniu i programowaniu treningów motorycznych; holistycznej ocenie osteopatycznej. Pracował w prestiżowych ośrodkach opiekujących się ikonami polskiego i światowego sportu: Carolina Medical Center, Fizjofit, Galen.

STANISŁAW GADZIŃSKI - ekspert i trener przygotowania motorycznego, fizjoterapeuta
Trener przygotowania motorycznego, magister fizjoterapii, aktywny zarówno na płaszczyźnie praktyki, jak i edukacji. W swoich działaniach obejmuje zakres opieki rehabilitacyjnej, trening funkcjonalny oraz zintegrowany z dyscypliną trening motoryczny.

Jego specjalizacją jest diagnostyka (w tym fizjoterapeutyczna ocena funkcjonalna oraz ocena specyficznych zdolności motorycznych) jak i kompleksowy trening motoryczny obejmujący szerokie działania od kształtowania funkcjonalnego po rozwijanie specyficznych cech motorycznych.

MICHAŁ GROMADZIŃSKI - koordynator WSG Academy Baby w obszarze rozwoju motorycznego
Fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci i Centrum Zdrowia Dziecka oraz w wielu przedszkolach niepublicznych. Wielokrotny członek ekipy medycznej podczas turniejów tenisowych.

W swojej pracy zajmuje się dziećmi z niepełnosprawnością ruchową oraz z dziećmi zdrowymi wspierając ich prawidłowy rozwój ruchowy. Podczas pracy z małym pacjentem zależy mu zarówno na efekcie terapeutycznym jak i na uśmiechu podopiecznego. Prywatnie pasjonata sportu i aktywny kibic.

PAWEŁ CHODUŃPaweł Choduń

Paweł Choduń

Dyplomowany osteopata i magister fizjoterapii, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy ze sportowcami. W czasie kariery zawodowej prowadził sportowców wielu dyscyplin na arenie międzynarodowej w zakresie osteopatii, fizjoterapii, oceny funkcjonalnej oraz motorycznej.

Specjalizuje się w obiektywizacji zawodników; diagnozie oraz prognozie fizjoterapeutycznej; planowaniu i programowaniu treningów motorycznych; holistycznej ocenie osteopatycznej. Pracował w prestiżowych ośrodkach opiekujących się ikonami polskiego i światowego sportu: Carolina Medical Center, Fizjofit, Galen.

STANISŁAW GADZIŃSKIStanisław Gadziński
MICHAŁ GROMADZIŃSKIMichał Gromadziński

DOŁĄCZ DO NAS!

© 2023 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.