WSG
WSG Akademia

WSG Academy

Więcej niż sport - tak brzmi hasło przewodnie WSG Academy. Stworzyliśmy nowatorski projekt zakładający długofalowy rozwój w sporcie na każdym poziomie zaawansowania. Nasz projekt obejmuje kompleksowe działania zespołu ekspertów z różnych dziedzin, realizowane w oparciu o najnowsze badania z zakresu metodyki treningowej, psychologii w sporcie i suplementacji diety. Droga do mistrzostwa sportowego to długi i skomplikowany proces, a my dbamy o każdy jego etap.

Polecamy - WSG Academy ON-LINE

FILOZOFIA WSG ACADEMY

Nasze spojrzenie na rozwój i wizja dążenia do mistrzostwa w sporcie

WSG Academy to po pierwsze proces. Przywiązujemy ogromną wagę do wychowania poprzez sport, a więc do pierwszego etapu budzenia zainteresowania aktywnością fizyczną i rozwoju cech motorycznych. Z czasem, dołączając kolejne elementy sportowego rozwoju wprowadzamy specjalizację dającą szansę zbudowania sportowej drogi, która w przyszłości może stać się karierą. Rozumiemy i doceniamy rolę trenerów i osób wspomagających proces rozwoju w sporcie, dlatego wspieramy także ich kompetencje. Tak właśnie postrzegamy dążenie do mistrzostwa w sporcie i w życiu.
Po drugie, WSG Academy to kompleksowe podejście do aktywności fizycznej na każdym etapie jej podejmowania. Niezależnie od tego, czy współpracujemy z dzieckiem rozpoczynającym przygodę z rekreacją czy z mistrzem, dla którego w procesie treningowym ważny jest każdy detal, patrzymy szerzej. W proces włączamy wszystkie obszary, które współcześnie umożliwiają zrównoważony rozwój i osiągnięcie mistrzostwa. Jest więc przygotowanie motoryczne, zdrowie psychiczne i przygotowanie mentalne, jest żywienie, medycyna i fizjologia, a także inżyniera i badania w zakresie stosowania nowych technologii w sporcie oraz tak ważna fizjoterapia i regeneracja. W centrum zawsze jest jednak człowiek i jego potrzeby oraz oczekiwania. Dlatego każdy program rozwoju szyjemy na miarę.
Po trzecie - i najważniejsze - WSG Academy to ludzie. W jednej przestrzeni zebraliśmy ekspertów w poszczególnych dziedzinach tak istotnych z punktu widzenia rozwoju w aktywności fizycznej i osiągnięcia doskonałości w sporcie. Stanowimy zespół fachowców, którzy nieustannie wymieniają się doświadczeniami i wiedzą, dzieląc się własnym spojrzeniem na sport z różnych perspektyw. Dzięki temu kompleksowo opiekujemy się każdą osobą, która trafia pod nasze skrzydła. Od A do Z. Od wychowania po dążenie do mistrzostwa w sporcie.

OBIEKTYWIZACJA ZAWODNIKA

Kompleksowa diagnostyka sportowca na każdym etapie rozwoju

Każda forma współpracy WSG Academy ze sportowcem zapoczątkowana będzie pełną obiektywizacją. Jest to szereg testów mających na celu zebranie informacji o formie fizycznej zawodnika. Ilość oraz zakres przeprowadzonych testów zależy od indywidualnych potrzeb sportowca i uprawianej przez niego dyscypliny, ale dzięki precyzji i powtarzalności daje możliwość kontroli kierunku pracy. Każda obiektywizacja zakończona będzie pełnym raportem, który zawiera aktualną formę zawodnika zapisaną w liczbach, dzięki czemu uzyskacie Państwo obiektywne narzędzie do sprawdzania jakości rozwoju cech fizycznych i motorycznych. Na koniec obiektywizacji stworzony zostanie czytelny, multimedialny raport, w którym znajdą się wszystkie uzyskane informacje na temat sportowca.

Łączy on dane o aktualnej formie fizycznej zawodnika i pozwala na wyciągnięcie kompleksowych wniosków. Po przejściu etapu obiektywizacji odbędzie się konsultacja, na której omówione zostaną wyniki i wspólnie określona dalsza ścieżka współpracy.

ETAPY ROZWOJU W SPORCIE

Wybierz program WSG Academy dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań

FORMULARZ KONTAKTOWY - Jeśli chcesz zgłosić udział w programie WSG Academy lub zadać pytanie, napisz do nas.
Wypełnij formularz i wyślij wiadomość. Wpisz swój adres e-mail, na który chcesz otrzymać odpowiedź. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe.

Informujemy, że Pana/Pani dane osobowe zawarte w formularzu są przetwarzane przez Fundację Warsaw Sports Group wyłącznie w celu odpowiedzi na zadane w formularzu pytanie. Nie będą one udostępniane innym podmiotom. Ich podanie ma charakter dobrowolny. Ma Pan/Pani prawo wglądu w swoje dane i ich poprawiania i usuwania.

captcha

Wypełnij wszystkie wymagane pola oznaczone gwiazdką *

ZESPÓŁ EKSPERTÓW WSG ACADEMY

Poznaj nas. Zapraszamy do współpracy i kontaktu: akademia@sportsgroup.pl

PAWEŁ CHODUŃ - koordynator WSG Academy w obszarze przygotowania motorycznego i fizjoterapii
Dyplomowany osteopata i magister fizjoterapii, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy ze sportowcami. W czasie kariery zawodowej prowadził sportowców wielu dyscyplin na arenie międzynarodowej w zakresie osteopatii, fizjoterapii, oceny funkcjonalnej oraz motorycznej.

Specjalizuje się w obiektywizacji zawodników; diagnozie oraz prognozie fizjoterapeutycznej; planowaniu i programowaniu treningów motorycznych; holistycznej ocenie osteopatycznej. Pracował w prestiżowych ośrodkach opiekujących się ikonami polskiego i światowego sportu: Carolina Medical Center, Fizjofit, Galen.

STANISŁAW GADZIŃSKI - ekspert i trener przygotowania motorycznego, fizjoterapeuta
Trener przygotowania motorycznego, magister fizjoterapii, aktywny zarówno na płaszczyźnie praktyki, jak i edukacji. W swoich działaniach obejmuje zakres opieki rehabilitacyjnej, trening funkcjonalny oraz zintegrowany z dyscypliną trening motoryczny.

Jego specjalizacją jest diagnostyka (w tym fizjoterapeutyczna ocena funkcjonalna oraz ocena specyficznych zdolności motorycznych) jak i kompleksowy trening motoryczny obejmujący szerokie działania od kształtowania funkcjonalnego po rozwijanie specyficznych cech motorycznych.

MICHAŁ GROMADZIŃSKI - koordynator WSG Academy Baby w obszarze rozwoju motorycznego
Fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci i Centrum Zdrowia Dziecka oraz w wielu przedszkolach niepublicznych. Wielokrotny członek ekipy medycznej podczas turniejów tenisowych.

W swojej pracy zajmuje się dziećmi z niepełnosprawnością ruchową oraz z dziećmi zdrowymi wspierając ich prawidłowy rozwój ruchowy. Podczas pracy z małym pacjentem zależy mu zarówno na efekcie terapeutycznym jak i na uśmiechu podopiecznego. Prywatnie pasjonata sportu i aktywny kibic.

PAWEŁ CHODUŃPaweł Choduń

Paweł Choduń

Dyplomowany osteopata i magister fizjoterapii, posiadający wieloletnie doświadczenie w pracy ze sportowcami. W czasie kariery zawodowej prowadził sportowców wielu dyscyplin na arenie międzynarodowej w zakresie osteopatii, fizjoterapii, oceny funkcjonalnej oraz motorycznej.

Specjalizuje się w obiektywizacji zawodników; diagnozie oraz prognozie fizjoterapeutycznej; planowaniu i programowaniu treningów motorycznych; holistycznej ocenie osteopatycznej. Pracował w prestiżowych ośrodkach opiekujących się ikonami polskiego i światowego sportu: Carolina Medical Center, Fizjofit, Galen.

STANISŁAW GADZIŃSKIStanisław Gadziński
MICHAŁ GROMADZIŃSKIMichał Gromadziński

DOŁĄCZ DO NAS!

© 2022 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.