Katerina Urbanova - trener tenisa

Katerina Urbanova

Artykuł archiwalny

Katerina Urbanova to trenerka tenisa pochodząca z Czech, która od 11 lat mieszka i pracuje w Polsce, prowadząc zawodników z każdej kategorii wiekowej - od 5 do 18 lat. Przygodę z tenisem zaczęła w wieku 5 lat na kortach w czeskiej Ostravie. W czasie kariery zawodniczej reprezentowała między innymi NH Ostrava, TK Prerov i TK Prostejov, zdobywając wiele tytułów krajowych i międzynarodowych oraz biorąc udział w turniejach WTA. Po zakończeniu etapu zawodniczego postawiła na karierę trenerską. Trenowała w akademiach tenisowych w Czechach (Ostrava), Niemczech (Mannheim, Heidelberg, Frankfurt) i Hiszpanii (Sanchez-Casal). Od 11 lat mieszka i pracuje w Polsce, prowadząc zawodników właściwie z każdej kategorii wiekowej - od 5 do 18 lat. Przez jej ręce przeszło wielu tenisistów z polskiej czołówki, jak np. Michał Dembek, Iga Świątek, Emma Zakordoniec, Weronika Pociej, Mikołaj Lorens, Zuzia Witkowska, Zuzanna Szczepańska czy Natalia Zalewska.

Tenisowi poświęca się w 150 procentach i jak twierdzi, jest to dla niej sens i największa pasja życia. Uwielbia godzinami rozmawiać o tenisie, pokazując swoim podopiecznym odpowiednią drogę, i chociaż koncentruje się na pracy w tenisie zawodniczym, to uważa, że na pewnym poziomie grać może nauczyć się każdy, dlatego każdego stara się zarazić miłością do "białego sportu".

Stale współpracuje z Polskim Związkiem Tenisowym przy projektach związanych z tenisem dziecięcym. Lubi pracować z zawodnikami nad techniką uderzeń, taktyką i strategią na korcie. Jest organizatorką wielu turniejów tenisowych dla dzieci zarówno w Polsce, jak i Czechach. Z WSG Academy współpracowała już od jakiegoś czasu - w 2019 roku była head coachem podczas organizowanego przez nas obozu tenisowego dla młodych zawodników - Prostejov Camp.© 2023 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.