Klaudia Jans-Ignacik

Artykuł archiwalny

Specjalizująca się w grze podwójnej tenisistka dołączyła do teamu WSG w marcu 2019 roku. Z zawodnikami Akademii Tenisowej będzie się dzielić doświadczeniem z wielu lat występów w turniejach serii WTA Tour. Jans-Ignacik to długoletnia reprezentantka Polski, która trzykrotnie brała udział w Igrzyskach Olimpijskich - w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016).

Wielokrotna uczestniczka turniejów wielkoszlemowych - zagrała w 33 - ma w dorobku dwa zwycięstwa WTA w deblu, a w mikście, w parze z Santiago Gonzalezem, dotarła do finału French Open (2012). Jednym z jej największych sukcesów był także ćwierćfinał Australian Open, a jej partnerką była wówczas Słowenka Andreja Klepac.

W deblu długoletnią partnerką Klaudii Jans-Ignacik była Alicja Rosolska, z którą osiągała finały m.in. w Brukseli, Brisbane, Sopocie, Palermo czy Warszawie. Na kortach spędziła ponad 20 lat, docierając do 28. miejsca na liście WTA. Pełniła funkcję kapitana kobiecej reprezentacji Polski podczas Pucharu Federacji.

To właśnie w WSG Academy zaczęła swoją karierę trenerską po powrocie z urlopu macierzyńskiego. - Cieszę się, że będę mogła realizować się w nowej roli. W czasie kariery nabyłam wiedzę i doświadczenie, które chciałabym przekazać młodym zawodnikom Będę miała taką szansę jako trener i nie ukrywam, że jestem zadowolona z tego wyzwania - mówi Jans-Ignacik. - Myślę, że sprawdzę się i jako szkoleniowiec i jako mentorka dla każdej grupy zawodniczej. Liczę na to, że doświadczenie nabyte przez lata występów na światowych kortach, będzie - obok oczywiście aspektów czysto technicznych - moim największym atutem. Kulisy turniejów, przygotowanie do touru, sprawy dotykające tenisa niebezpośrednio - takie opowieści będą rozbudzały wyobraźnię zawodników i wzmacniały ich motywację. Jestem pewna, że to co mogę przekazać młodym tenisistom, jest bardzo cenne - dodaje. 

- Nie mamy żadnych wątpliwości. Dzięki współpracy z Klaudią Jans-Ignacik Akademia Tenisowa WSG otrzyma wiele korzyści - mówi prezes Artur Bochenek. 


Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.