Alicja Sierzputowska - trener tenisa

Alicja Sierzputowska

Moja przygoda z tenisem zaczęła się w 2002 roku za sprawą starszego brata. W wieku 7 lat rozpoczęłam starty w turniejach w kategorii do lat 10. W wieku 11 wygrałam nieoficjalne mistrzostwa Europy we Francji. Początkowo trenowałam na kortach gdyńskiej Arki pod okiem między innymi trenerki Heleny Franko. Od 2012 roku w barwach Legii Warszawa zdobywałam doświadczenie u trenera Mariusza Kozicy oraz starszego brata, Piotra Sierzputowskiego.

Trenowałam również w prestiżowych akademiach takich jak Mouratoglou Tennis Academy z siedzibą we Francji, pod nadzorem obecnego trenera Sereny Williams, czy też przez 3 miesiące w Johan Kriek Tennis Academy, która obecnie mieści się na Florydzie. Tam z kolei treningi indywidualne odbywałam z założycielem i dwukrotnym zwycięzca Australian Open Johanem Kriekiem.

Zdobyłam złote medale w drużynowych mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych oraz wielokrotnie zdobywałam medale na indywidualnych zawodach rangi mistrzowskiej. Należałam do reprezentacji Polski w turniejach europejskich zarówno indywidualnych jak i drużynowych.

Kontuzje uniemożliwiły mi jednak dalsze starty i od 2015 roku prowadzę zajęcia zarówno z najmłodszymi w ramach programu TENNIS 10, jak i z młodzieżą. Dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu jestem także idealnym sparing partnerem.

Moje profile:© 2022 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.