Piotr Sierzputowski - trener tenisa

Piotr Sierzputowski

Artykuł archiwalny

Swoją karierę zawodniczą rozpoczął w małym klubie, Gdyńskiej Akademii Tenisowej. W wieku 12 lat zmienił barwy klubowe na Klub Tenisowy Arka Gdynia. Jako zawodnik wielokrotnie zdobywał mistrzostwo województwa pomorskiego zarówno w singlu jak i w deblu. Karierę zawodniczą zakończył stosunkowo szybko, ponieważ chciał poświęcić się trenowaniu młodych adeptów. Początkowo grał jako sparing partner, by następnie zostać trenerem w Gdyńskiej Akademii Tenisowej. W międzyczasie pracował w akademii tenisowej Johana Krieka, dwukrotnego mistrza Australian Open, w USA. W Charlotte, w Północnej Karolinie doszkalał się jako travel coach, jeżdżąc z zawodnikami po turniejach.

Po powrocie do Polski rozpoczął współpracę z klubem przy ulicy Myśliwieckiej 4A Legia Warszawa. Aktywnie uczestniczy w życiu klubu między innymi: organizując/sędziując eventy tenisowe; koordynując obozy tenisowe w kraju i za granicą.

Na Akademickich Mistrzostwach Polski reprezentował dwukrotnie Uniwersytet Gdański. Grał również w barwach Uniwersytetu Warszawskiego. Aktualnie studiuje zarządzanie i reprezentuje Akademię Leona Koźmińskiego.

Przez wiele lat pracował ze swoją siostrą Alicją Sierzputowską, zdobywając bardzo dużo medali mistrzostw Polski, jak i wiele tytułów w turniejach krajowych i międzynarodowych.

Wielokrotnie, jako kapitan i trener drużyny, zdobywał medale drużynowych mistrzostw Polski w kategoriach U12, U16, U18.

Od września 2014 pracuje z wielokrotną medalistką mistrzostw Polski Adą Piestrzyńską.

Od maja 2016 pracuje z mistrzynią świata (Junior Fed Cup 2016), mistrzynią juniorskiego Wimbledonu, Igą Świątek.

 


Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.