Aktualności WSG

Daria Abramowicz w sztabie Igi Świątek

Daria Abramowicz w sztabie Igi Świątek!

Psycholog sportowy Daria Abramowicz, która przed tygodniem zasiliła szeregi Warsaw Sports Group, od dziś dołącza w pełnym wymiarze do sztabu Igi Świątek.

- Wiemy jak ważny jest trening mentalny w przygotowaniu sportowca do rywalizacji. Rozpoczynamy nowy etap i wierzymy, że dzięki pracy z Darią Abramowicz, Iga Świątek będzie mogła wejść na kolejny poziom sportowego rozwoju - mówi Artur Bochenek, prezes WSG.

Tydzień temu poinformowaliśmy o współpracy Darii Abramowicz z Warsaw Sports Group, teraz mamy kolejną rewelacyjną wiadomość - Daria na stałe dołącza do Teamu Świątek.

- Daria to doskonały fachowiec. Jej doświadczenie w pracy ze sportowcami jest imponujące. Zdajemy sobie sprawę, że na tym etapie rozwoju Igi niezbędne jest włączenie do jej teamu takiej osoby jak Daria, która będzie czuwała nad sferą mentalną zawodniczki tak, jak dzieje się to w sporcie profesjonalnym na całym świecie - podkreśla Bochenek. - Wspólnie z zawodniczką, jak i jej sztabem, czyli trenerami Piotrem Sierzputowskim i Jolą Rusin-Krzepotą oraz Tomaszem Świątkiem podjęliśmy decyzję, że Daria będzie obecna na treningach i turniejach Igi. Rozpoczynamy zupełnie nowy etap, a wzbogacając sztab Igi o Darię chcemy wyznaczać nowe standardy w rodzimym tenisie - dodaje.

- Często podkreślam - i potwierdza to wiele przykładów - że w sporcie na wysokim poziomie obszar psychologiczny odgrywa coraz większą rolę. Sztab szkoleniowy Igi Świątek, a przede wszystkim sama zawodniczka, dostrzegają w jaki sposób rozwija się dzisiejszy sport. Ta świadomość to bardzo cenny zasób w rozwoju Igi. Wprowadzenie pracy z psychologiem sportowym już na tym etapie sportowej drogi daje wiele możliwości. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy w stanie w pełni je wykorzystać - mówi Daria Abramowicz.

Więcej o współpracy Warsaw Sports Group z Darią Abramowicz można przeczytać tu:
Daria Abramowicz w Warsaw Sports Group

 

DARIA ABRAMOWICZ - psycholog sportowy posiadający ponad 20-letnie doświadczenie w sporcie jako zawodniczka i trener. Jako psycholog pracuje ze sportowcami, trenerami oraz rodzicami zawodników w różnym wieku, zarówno w dyscyplinach indywidualnych, jak i zespołowych. Wspiera proces szkoleniowy i sportowy rozwój na różnych poziomach zaawansowania. Skupia się na całościowym podejściu do kariery sportowej pamiętając, że sportowiec to przede wszystkim człowiek. Współpracuje m.in. z kadrami narodowymi w kolarstwie i pływaniu. Prowadzi także projekty edukacyjne zakładające zwiększanie świadomości społecznej w zakresie ważnej roli psychologii w sporcie.

Ukończyła psychologię ze specjalnością psychologia kliniczna na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie oraz szkolenie I stopnia w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach CTSR, a także studia podyplomowe z psychologii sportu na SWPS w Warszawie.

Od wielu lat jest związana ze sportem. Uprawiała żeglarstwo regatowe, posiada też ponad dziesięcioletnie doświadczenie trenerskie. Studiowała na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Daria Abramowicz

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.