Aktualności WSG

Daria Abramowicz w Warsaw Sports Group

Daria Abramowicz w Warsaw Sports Group

Warsaw Sports Group łączy siły z Darią Abramowicz - psychologiem sportu, który od wielu lat pracuje ze sportowcami rywalizującymi w różnych dyscyplinach, między innymi z kadrami narodowymi kolarzy i pływaków.

- To początek dużego projektu, który ma na celu uświadomienie młodym zawodnikom i ich rodzicom, jak ważny jest trening mentalny w procesie rozwoju i kształtowania osobowości sportowca - mówi Artur Bochenek, prezes WSG.

Rola psychologii w rozwoju sportowym i dążeniu do mistrzostwa jest coraz większa. Trening mentalny jest już integralną częścią przygotowania zawodnika do rywalizacji. Często to właśnie na płaszczyźnie mentalnej rozstrzygnie się, kto zostanie zwycięzcą. W Warsaw Sports Group chcemy zapewniać zawodnikom jak najlepsze warunki do rozwoju i odnoszenia sukcesów, stąd decyzja o szeroko zakrojonej współpracy z Darią Abramowicz.

- Jej celem będzie między innymi stworzenie długofalowego programu wsparcia psychologicznego na wszystkich poziomach sportowego rozwoju zawodników, trenerów, rodziców oraz osób zarządzających szkoleniem. Nasza współpraca obejmie również działania związane z edukacją społeczną i zwiększaniem świadomości w zakresie psychologii w sporcie - mówi Daria Abramowicz.

- Na całym świecie opieka psychologiczna nad zawodnikami to nieodłączny element sportu profesjonalnego. Najlepsi sportowcy na świecie, zwłaszcza w dyscyplinach indywidualnych takich jak tenis, otaczają się fachowcami, którzy pozwalają im przekraczać kolejne bariery - dodaje Artur Bochenek.

Daria Abramowicz pracuje ze sportowcami, trenerami i rodzicami zawodników w różnym wieku, zarówno w dyscyplinach indywidualnych, jak i zespołowych. W jej obszarach działań pozostaje m.in. stosowanie treningu mentalnego w sporcie; komunikacja; radzenie sobie ze stresem i trudnymi emocjami w sporcie i poza nim; budowanie pewności siebie i nastawienia; motywacja, czy radzenie sobie z powrotem do sportu po urazach.

Jesteśmy przekonani, że współpraca z Darią Abramowicz przyniesie sportowcom związanym z WSG wiele korzyści. - Dążymy do kompleksowej opieki nad naszymi podopiecznymi. To ważny moment dla naszego całego teamu - nie ma wątpliwości Artur Bochenek.

 

DARIA ABRAMOWICZ - psycholog sportowy posiadający ponad 20-letnie doświadczenie w sporcie jako zawodniczka i trener. Jako psycholog pracuje ze sportowcami, trenerami oraz rodzicami zawodników w różnym wieku, zarówno w dyscyplinach indywidualnych, jak i zespołowych. Wspiera proces szkoleniowy i sportowy rozwój na różnych poziomach zaawansowania. Skupia się na całościowym podejściu do kariery sportowej pamiętając, że sportowiec to przede wszystkim człowiek. Współpracuje m.in. z kadrami narodowymi w kolarstwie i pływaniu. Prowadzi także projekty edukacyjne zakładające zwiększanie świadomości społecznej w zakresie ważnej roli psychologii w sporcie.

Ukończyła psychologię ze specjalnością psychologia kliniczna na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie oraz szkolenie I stopnia w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach CTSR, a także studia podyplomowe z psychologii sportu na SWPS w Warszawie.

Od wielu lat jest związana ze sportem. Uprawiała żeglarstwo regatowe, posiada też ponad dziesięcioletnie doświadczenie trenerskie. Studiowała na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.


Daria Abramowicz


Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.