Aktualności WSG

Iga Świątek: charakter, potencjał, walka

Iga Świątek: charakter, potencjał, walka

Iga Świątek zrobiła kolejny historyczny krok w swojej karierze. Zawodniczka prowadzona przez Warsaw Sports Group po raz pierwszy w karierze awansowała do głównej drabinki turnieju WTA.

 W Budapeszcie Iga zaprezentowała się bardzo dobrze - odpadła dopiero po zaciętej walce z turniejową "jedynką", Alison Van Uytvanck. Walka, charakter, potencjał - tak w trzech słowach można opisać występ Igi na Węgrzech.

17-letnia Polka zaczęła halowy turniej na twardych kortach w Budapeszcie (pula nagród 250 tysięcy dolarów) od dwustopniowych kwalifikacji. Żeby dostać się do turnieju głównego pokonała najpierw Holenderkę Bibiane Schoofs 6:2, 6:3, a następnie Bułgarkę Wiktorię Tomową 6:3, 6:2.

Ciekawą rywalkę los przydzielił jej już w pierwszej rundzie głównej drabinki. Iga - podobnie jak podczas tegorocznego Australian Open - zmierzyła się z Olgą Danilović. W styczniu, w Melbourne, zobaczyliśmy emocjonujący mecz, w którym długo prym wiodła Danilović. Iga pozbierała się jednak, odrobiła straty i przełamała rywalkę. Tym razem emocji właściwie nie było. Nasza zawodniczka niepodzielnie panowała na korcie, wygrywając pierwszy set 6:3, a drugi do zera. - Jestem bardzo zaskoczona tym wynikiem. Sądzę, że byłam po prostu bardziej skupiona i zrelaksowana - oceniła po spotkaniu Świątek. W rankingu wciąż wyżej jest Danilović - przed meczem w Budapeszcie Iga zajmowała 141. miejsce na liście WTA, podczas gdy Serbka była 114.

W drugiej rundzie Polce zdecydowanie nie dopisało szczęście, bo trafiła na broniącą tytułu sprzed roku Belgijkę Alison Van Uytvanck notowaną na 50. miejscu listy WTA. "Jedynka" turnieju Hungarian Ladies Open nie osiągnęła jednak na korcie takiej przewagi jak można się było spodziewać. Przeciwnie - nasza zawodniczka przez całe spotkanie dotrzymywała Belgijce kroku, zwłaszcza w drugim stawiając jej zacięty opór. Nawet gdy przegrywała już 3:5, potrafiła doprowadzić do stanu 5:5. W dwóch kolejnych gemach lepsza okazała się jednak Van Uytvanck, która całe spotkanie wygrała 6:4, 7:5.

Dzięki awansowi do drugiej rundy kwalifikacji Iga poprawi swoją pozycję na liście WTA. W kolejnym publikowanym przez WTA rankingu powinna się znaleźć na miejscu 126. "Setka" jest już coraz bliżej!

Następnym przystankiem na turniejowym szlaku Igi Świątek i jej teamu będą Stany Zjednoczone. - Ryzykujemy i będziemy próbowali dostać się do Indian Wells - mówił nam trener Piotr Sierzputowski, z którym rozmowę możecie przeczytać w tym miejscu: "Ryzykujemy z Indian Wells"


Wyniki Igi Świątek w WTA Budapeszt:
I runda el.: Iga Świątek - Bibiane Schoofs (Holandia) 6:2, 6:3
II runda el.: Iga Światek - Wiktoria Tomowa (Bułgaria) 6:3, 6:2
I runda: Iga Świątek - Olga Danilović (Serbia) 6:3, 6:0
II runda: Iga Świątek - Alison van Uytvanck (Belgia) 4:6, 5:7


Iga Świątek WTA Budapeszt

Iga Świątek WTA Budapeszt

Iga Świątek WTA Budapeszt


Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.