Archiwum Sekcji Tenisa Legii Warszawa

Artykuły archiwalne z lat 2017, 2018, 2019

Jan Nowacki medalistą Mistrzostw Polski U-12

Jan Nowacki medalistą Mistrzostw Polski U-12

Jan Nowacki zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 12, które odbyły się w Kołobrzegu. Legionista stanął na trzecim stopniu podium wraz z deblowym kolegą, Grzegorzem Zemło.

Podczas mistrzostw w Kołobrzegu Janek stworzył parę deblową właśnie z reprezentującym Fundację Tennis Pro Grzegorzem. W pierwszej rundzie turnieju podwójnego panowie mieli wolny los, a potem pewnie wygrali dwa mecze. W II rundzie ograli 6-0, 6-1 parę Chrzanowski/ Czepiel, by później wygrać 6-7, 7-5, 10-6 z duetem Słowik/ Zając.

W niedzielę, podczas półfinału mistrzostw, Nowacki i Zemło zmierzyli się z Jakubem Januchowskim i Janem Wygoną. Lepsi okazali się rywale, którzy wygrali 1-6, 7-6, 10-5. Na szyjach Janka, prowadzonego przez trenerów Cyrila Kalisa i Marcina Bieńka, zawisły więc brązowe medale. Gratulujemy udanego występu!

Janek, podobnie jak nasza zawodniczka Melania Rybarkiewicz, zagrał także w turnieju singlowym. Mela pięknie poradziła sobie w I rundzie, wygrywając 6-3, 6-1 z Klarą Pawlak. Potem nie miała jednak szczęścia, bo trafiła na rozstawiona z „9” mocną Natalię Kostkę. Melania walczyła z całych sił, pokazała wielki charakter, ale ostatecznie 7-6, 6-2 triumfowała jej przeciwniczka. Z kolei Janek dotarł do 1/4 finału imprezy, pokonując Jasia Czepiela (6-3, 6-0) i rozstawionego z nr 5 Antka Wieczorka (7-5, 6-2). W „ćwiartce” lepszy okazał się Jan Wygona (turniejowa "4").

Wraz z dwojgiem legionistów do Kołobrzegu wybrał się trener Kalis.

 

Jan Nowacki medalistą Mistrzostw Polski

 

Jan Nowacki medalistą Mistrzostw Polski

 

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.