Sekcja Tenisa Legii Warszawa

Artykuły archiwalne z lat 2017, 2018, 2019

Legionistka na Mistrzostwach Europy do lat 16

Legionistka na Mistrzostwach Europy do lat 16

Zawodniczka Legii Ada Piestrzyńska wzięła udział w Indywidualnych Mistrzostwach Europy do lat 16, które odbyły się w Moskwie. Ada dotarła do 4. rundy turniejowych zmagań w singlu, w walce o ćwierćfinał przegrała z Rosjanką Eriką Andreevą.

Ada przystąpiła do zawodów w Rosji notowana na 70. miejscu rankingu juniorskiego. W pierwszej rundzie turnieju singlowego Polce sprzyjało szczęście, bo miała wolny los. Już w drugiej rundzie trafiła jednak na rozstawioną z numerem 10 Ukrainkę Katerynę Lazarenko. Ada pokazała się z bardzo dobrej strony, pokonując faworytkę po bardzo zaciętym spotkaniu 3:6, 7:5, 6:1. W trzeciej rundzie również w trzech setach Ada wygrała z Francuzką Lucie Nguyen Tan 6:2, 0:6, 6:1. W walce o ćwierćfinał zawodniczka sekcji tenisa Legii Warszawa zmierzyła się z Eriką Andreevą i ta rywalka okazała się za mocna. Nasza tenisistka przegrała 0:6, 2:6, kończąc tym samym swój występ w Moskwie.

 

Reprezentacja Polski do lat 16 poleciała na Indywidualne Mistrzostwa Europy do Moskwy wraz z trenerami Patrycją Bandurowską-Lipiec i Michałem Kolarczykiem.

Poza Adą nasz kraj reprezentowali: Xenia Lipiec, Maks Kaśnikowski i Aleksander Orlikowski. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu grupy Lotos.

 

Fot. Polski Związek Tenisowy© 2023 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.