Archiwum Sekcji Tenisa Legii Warszawa

Artykuły archiwalne z lat 2017, 2018, 2019

Reprezentacja Legii na Drużynowych Mistrzostwach Polski

Reprezentacja Legii na Drużynowych Mistrzostwach Polski

Zawodniczki i zawodnicy U-12 reprezentowali sekcję tenisa Legii Warszawa podczas eliminacji do Drużynowych Mistrzostw Polski. Skrzatki, prowadzone przez trenera Pawła Marciszewskiego, rywalizowały w Kaliszu, Skrzaty - pod opieką  Cyrila Kalisa - w wielkopolskiej Sobocie. Wszystkim dziękujemy za godne reprezentowanie naszego klubu!

Skrzatki, które ostatecznie musiały uznać wyższość Mostostalu Zabrze i AZS Poznań, miały okazję poczuć smak rywalizacji na mistrzowskim poziomie. Do Kalisza Legia pojechała w składzie: Melania Rybarkiewicz, Pola Wylęga, Matylda Kruppik i wypożyczona Magda Martyniak. Trener Paweł Marciszewski dostał mnóstwo materiału do analizy i przemyśleń. Legionistki bardzo dobrze zaprezentowały się zwłaszcza podczas spotkania z ST Tiebreak Warszawa, wygrywając oba mecze w grze podwójnej.

- Melania Rybarkiewicz w parze z Magdą Martyniak pokonały Julię Teuchamnn i Oliwię Klimas 3-6, 6-2, 10:8, zdobywając pierwszy punkt dla naszej drużyny. Świetnie zaprezentowały się również Matylda Kruppik i Pola Wylęga, wygrywając swojego debla 6-3, 6-1 z Zosią Sykus i Magdą Rybkowską - opowiada trener Marciszewski.

Na duże słowa uznania zasługuje Melania Rybarkiewicz, która wygrała oba mecze, dając naszej drużynie dwa punkty. O grze podwójnej pisaliśmy powyżej. W singlu Mela rywalizowała z Julią Teuchamann. Po niezwykle zaciętym pierwszym secie, który nasza zawodniczka wygrała dopiero po tie-breaku, w drugim udowodniła doskonałą dyspozycję wygrywając 6-0. Bardzo dobry mecz zagrała również wypożyczona z UKS Dwójka Zielona Góra Magda Martyniak, która nieznacznie przegrała z Oliwią Klimas 4-6, 4-6.

Wielkie emocje zafundowała nam też Matylda Kruppik, która po przegranym pierwszym secie potrafiła odwrócić losy spotkania na swoją korzyść wygrywając 1-6, 6-3, 10:3, pokazując ogromną wolę walki. W ostatnim meczu singlowym Pola Wylęga przegrała z Magdą Rybkowską 3-6 6-7. Ostatecznie w całym meczu Legia triumfowała 4-2, a w grupie B zajęła 3. miejsce.

W tym samym czasie w eliminacjach DMP do lat 12 walczyli także chłopcy. Legioniści wystąpili w Sobocie pod Poznaniem dowodzeni przez trenera Cyrila Kalisa. Nasze Skrzaty nie miały łatwego losowania - trafiły na rozstawiony z nr 1 klub ze Szczawna-Zdroju i rozstawioną z 4 Olimpię Poznań. Byli to bardzo trudni przeciwnicy dla legionistów, ale Vincent Fletcher, Filip Kiryłło, Borys Gryn i Igor Piasek dali z siebie wszystko.

Legioniści świetnie zaprezentowali się zwłaszcza w meczu z Kostrzyńskim Klubem Tenisowym. Pierwsze punkty w grze podwójnej zapewnili nam Borys Gryn w parze z Igorem Piaskiem. Fantastycznie zaprezentowali się także Vincent Fletcher i Filip Kiryłło, wyrywając zwycięstwo 7-6, 6-3, choć w pierwszym secie przegrywali już 1-5. W singlu pewnie wygrał Filip Kiryłło (6-0, 6-2 z Jakubem Brukwickim), Igor Piasek (6-4, 6-1). Ostatecznie nasi zawodnicy wygrali w całym meczu 4:2. W swojej grupie zajęli trzecie miejsce.

- Gratuluję wszystkim graczom nienagannego ducha zespołowego. Dali z siebie wszystko, byli prawdziwą drużyną, która dumnie reprezentowała barwy Legii. Sam wyjazd na DMP był dla nas wyjątkowym doświadczeniem, atmosfera była bardzo pozytywna i podniosła, jak na prawdziwym Pucharze Davisa. Jestem przekonany, że wyjazd i gra na DMP przyczyni się do rozwoju naszych graczy i sukcesów w nadchodzących turniejach - podsumował trener Cyril Kalis. - Chcielibyśmy podziękować AG Tenis Chorzowska Radom za wypożyczenie Igora Piaska - dodał.

- Dziewczyny pokazały wielką walkę i pełne zaangażowanie. Zdobyły cenne doświadczenie i pokazały, że są prawdziwymi legionistkami. Za duże poświęcenie dziękujemy także wypożyczonej Magdzie Martyniak. Do zobaczenia na kolejnych turniejach - stwierdził Paweł Marciszewski.

 

Reprezentacja Legii na Drużynowych Mistrzostwach Polski

 

Reprezentacja Legii na Drużynowych Mistrzostwach Polski

 

Reprezentacja Legii na Drużynowych Mistrzostwach Polski

 

Reprezentacja Legii na Drużynowych Mistrzostwach Polski

 

Więcej zdjęć znajdziecie w naszych kanałach social media - na Facebooku, Twitterze i Instagramie

 

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.