Archiwum Sekcji Tenisa Legii Warszawa

Artykuły archiwalne z lat 2017, 2018, 2019

Kacper Żuk sięgnął po dwa srebra

Kacper Żuk sięgnął po dwa srebra

Świetny wynik osiągnął  Kacper Żuk na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 w Bytomiu. Legionista zdobył dwa wicemistrzostwa kraju - w singlu i deblu. Mogło być jeszcze lepiej, jednak Kacper musiał poddać finał z uwagi na wyjazd na turniej do Egiptu.

Rywal - Piotr Matuszewski - nie chciał zgodzić się na rozegranie meczu finałowego w piątek, natomiast już w sobotę rano Kacper musiał wsiąść na pokład samolotu do Egiptu, gdzie zagra w Futuresach ITF. Możliwości walki o złoto więc nie było, a jak wyglądała cała droga Kacpra do finału?

Legionista zagrał w Bytomiu rozstawiony z numerem 2. W pierwszej rundzie pokonał kwalifikanta Mateusza Terczyńskiego (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) 6:1, 6:4, 6:3. W drugiej rundzie nasz zawodnik wygrał z Karolem Krawczyńskim 6:4, 6:0, a w ćwierćfinale pokonał Kacpra Piekarka 6:1, 6:1. W półfinale legioniście także poszło świetnie - wygrał z Krisem Krawcewiczem 6:2, 6:1 i to zwycięstwo zagwarantowało mu srebrny medal MMP.

Srebro "Żunio" zdobył także w deblu, grając w parze z Piotrem Matuszewskim (1). W pokonanym polu panowie pozostawili pary: B. Maroszek/ P. Zawisza 6:3, 6:1 i P. Galus/ K. Wetoszka 6:3, 6:1, co dało im awans do finału. Ten był bardzo zacięty, ostatecznie Żuk i Matuszewski pokonali duet M. Mikuła/ Y. Wójcik 7:6(6), 5:7 [10:8].

Gratulacje Kacper!

 

Kacper Żuk Sekcja Tenisa Legii Warszawa

fot. Polski Związek Tenisowy

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.