Sekcja Tenisa Legii Warszawa

Artykuły archiwalne z lat 2017, 2018, 2019

Kacper Żuk sięgnął po dwa srebra

Kacper Żuk sięgnął po dwa srebra


Świetny wynik osiągnął  Kacper Żuk na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 w Bytomiu. Legionista zdobył dwa wicemistrzostwa kraju - w singlu i deblu. Mogło być jeszcze lepiej, jednak Kacper musiał poddać finał z uwagi na wyjazd na turniej do Egiptu.

Rywal - Piotr Matuszewski - nie chciał zgodzić się na rozegranie meczu finałowego w piątek, natomiast już w sobotę rano Kacper musiał wsiąść na pokład samolotu do Egiptu, gdzie zagra w Futuresach ITF. Możliwości walki o złoto więc nie było, a jak wyglądała cała droga Kacpra do finału?

Legionista zagrał w Bytomiu rozstawiony z numerem 2. W pierwszej rundzie pokonał kwalifikanta Mateusza Terczyńskiego (Krzycki Klub Tenisowy Wrocław) 6:1, 6:4, 6:3. W drugiej rundzie nasz zawodnik wygrał z Karolem Krawczyńskim 6:4, 6:0, a w ćwierćfinale pokonał Kacpra Piekarka 6:1, 6:1. W półfinale legioniście także poszło świetnie - wygrał z Krisem Krawcewiczem 6:2, 6:1 i to zwycięstwo zagwarantowało mu srebrny medal MMP.

Srebro "Żunio" zdobył także w deblu, grając w parze z Piotrem Matuszewskim (1). W pokonanym polu panowie pozostawili pary: B. Maroszek/ P. Zawisza 6:3, 6:1 i P. Galus/ K. Wetoszka 6:3, 6:1, co dało im awans do finału. Ten był bardzo zacięty, ostatecznie Żuk i Matuszewski pokonali duet M. Mikuła/ Y. Wójcik 7:6(6), 5:7 [10:8].

Gratulacje Kacper!

 

Kacper Żuk Sekcja Tenisa Legii Warszawa

fot. Polski Związek Tenisowy


© 2023 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.