Warsaw Tennis Team Promotion

Artykuły archiwalne z lat 2012-2015

Tytuł ITF dla Ani Hertel

W dniach od 13.08-17.08.2014 na kortach warszawskiej Legii odbywał się juniorski turniej z cyklu ITF Junior Circuit. Turniej kategorii 4 zgromadził dużą liczbę uczestników z całej Europy. Copernicus Bowl ITF Junior, bo tak oficjalnie została nazwana ta impreza, to turniej o punkty do światowego juniorskiego rankingu ITF. Ranking ten jest bezpośrednim przedsionkiem do rankingów seniorskich ATP i WTA i daje przepustkę do startów w juniorskich turniejach wielkoszlemowych. Nie trzeba więc mówić, jak ważna to impreza dla każdego zawodnika.


Copernicus Bowl ITF Junior


Na listach startowych pojawiły się dwie nasze zawodniczki Alicja Sierzputowska i Ania Hertel. Ala musiała rywalizować w turnieju eliminacyjnym i bez większych problemów poradziła sobie z awansem do Main Draw. Ania Hertel miała ten start zagwarantowany dzięki otrzymanej dzikiej karcie. Obie nasze dziewczyny nie miały szczęścia w losowaniu i trafiły w pierwszej rundzie na zawodniczki rozstawione i faworytki turnieju. Alicja nie poradziła sobie z tym wyzwaniem i pożegnała się z turniejem w pierwszej rundzie. Ania natomiast sprawiła pierwszą niespodziankę na tym turnieju, eliminując Białorusinkę H.Kryvatulava 6:3 4:6 6:2. To pierwsze punkty 14-letniej Ani w juniorskim rankingu ITF. W drugiej rundzie Ania musiała uznać wyższość Oliwii Szymczuch.

Rozpoczęła się walka o turniejowe zwycięstwo w deblu. Wszyscy wiemy jak mocny jest debel Hertel/Rutkowska, ale nikt chyba nie brał na serio słów Ani, która po porażce w drugiej rundzie singla powiedziała: „Gramy o złoto, wygramy debla”. Jak powiedziała, tak zrobiła. Po niedzielnym finale była już tylko radość i podziw, że dwie czternastolatki wygrały turniej ITF do lat 18. Wielkie brawa dla Ani i jej partnerki deblowej Wiktorii. Gratulujemy!


Copernicus Bowl ITF Junior


Copernicus Bowl ITF Junior© 2023 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.