Warsaw Tennis Team Promotion

Artykuły archiwalne z lat 2012-2015

Wicemistrzostwo Niemiec

W ubiegłym tygodniu w niemieckiej miejscowości Duren odbyły się międzynarodowe mistrzostwa Niemiec w kategorii wiekowej do lat 14, w których udział wzięła Ania Hertel. Turniej o nazwie Kreis Düren Tennis Junior Cup - Internationale Deutsche Tennismeisterschaften U14, rozgrywany w ramach cyklu Tennis Europe, zaliczany jest do najwyższej kategorii. Legionistka zaprezentowała się w nim rewelacyjnie - zajęła drugie miejsce!

To bardzo ważny turniej na mapie przyszłego zawodowego tenisa. 36 edycja świadczy o tym, że w przeszłości rywalizowały tam obecne gwiazdy. Podobnie jak Ania, kilka lat temu do finału dotarła Maria Sharapova. Wierzymy, że za kilka lat Ania zajmie miejsce „Mashy” w rankingu WTA.

Pierwszą przeciwniczką naszej utalentowanej tenisistki była Lulu Radovcic ze Szwajcarii, która przy stanie 4:2 była zmuszona zrezygnować z dalszej rywalizacji. W kolejnym pojedynku Ania zmierzyła się z reprezentantką Kolumbii, z którą stoczyła niesamowity pojedynek. Pierwszy set zakończył się stanem 6:1 dla Kolumbijki, co jednak nie zniechęciło dzielnej legionistki. Ania wykazała się wolą walki i ostatecznie wygrała ten pojedynek 1:6 6:3 7:5.

W meczu trzeciej rundy po przeciwnej stronie siatki stanęła Watsachol Sawasdee z Tajlandii. Podobnie jak w poprzednim pojedynku Ania zapewniła trenerowi Lechowi Sidorowi wiele emocji. Po przegranym pierwszym secie ponownie dała z siebie wszystko i ostatecznie wygrała 1:6 7:5 6:4. W ćwierćfinale Ania zmierzyła się z rozstawioną z numerem 11 Estonką, Maileen Nuudi. Nasza zawodniczka bez większych problemów wygrała ten pojedynek 6:1 6:4, zapewniając sobie walkę o medale.

Mecz półfinałowy był bardzo zacięty. Przeciwniczka Ani, pochodząca z Egiptu Dalila Said, walczyła do samego końca, jednak uległa naszej zawodniczce 7:5 7:6(3). W finale lepsza okazała się Maria Lourdes Carle z Argentyny, która pokonała legionistkę 6:2 6:4. Tym samym Ania została międzynarodową wicemistrzynią Niemiec.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

 

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.