Warsaw Tennis Team Promotion

Artykuły archiwalne z lat 2012-2015

Tennis Europe U14 – sukces Ani Hertel w Moskwie

W dniach 04-12 stycznia 2014 roku w Moskwie odbył się prestiżowy turniej z cyklu Tennis Europe Junior Tour pierwszej kategorii, w którym znakomicie zaprezentowała się Ania Hertel. Legionistka osiągnęła półfinał zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej.

W turnieju singlowym Ania była rozstawiona z numerem czwartym i w pierwszej rundzie miała wolny los. W pierwszym meczu Ani podczas tego turnieju jej rywalką była Białorusinka Hanna Kubarava, która pokazała wolę walki, jednak uległa naszej zawodniczce 7:5 6:2.

W kolejnym meczu Ania zmierzyła się z wyżej sklasyfikowaną od Kubaravej przeciwniczką, leworęczną Rosjanką Anastasią Kharitonovą, która wygrywała już z najlepszymi zawodniczkami z Europy, na przykład z Natalią Boltinskayą. Ania po super meczu, kontrolując od początku do końca spotkanie, wygrała 6:4 6:4. W meczu ćwierćfinałowym Ania potwierdziła swoją świetną formę. Ciężka praca na treningach zaowocowała. Legionistka nie dała najmniejszych szans swojej rywalce rozstawionej z numerem 5 - Sofii Lansere (Rosja), wygrywając ten pojedynek 6:2 6:4, tym samym zapewniając sobie miejsce na podium.

W półfinale na Anię czekała jedna z najlepszych Rosjanek w tej kategorii wiekowej, która od dziesiątego roku życia regularnie występuje w reprezentacji Rosji - Olesya Pervushina rozstawiona z numerem 2. Ten mecz miał być wyznacznikiem tego, jak Ania sytuuje się wśród najlepszych zawodniczek na świecie i nie zawiodła nas. Po zaciętym pojedynku i dwóch piłkach setowych (Ania prowadziła 5:3 40/15) nie udało się pokonać znakomicie dysponowanej w tym dniu Pervushiny. Ania przegrała ostatecznie 5:7 3:6, ale pokazała, że na równi może rywalizować z najlepszymi tenisistkami na świecie w kategorii wiekowej do lat 14.

W grze podwójnej Ania Hertel wystąpiła z Rosjanką Sofyą Treshchevą. Zawodniczki były rozstawione z numerem trzecim, więc w pierwszej rundzie miały wolny los. W drugiej rundzie nie dały żadnych szans ukraińsko-szwedzkiej parze Angelina Dimova/Leticia Temirhanova, pokonując rywalki 6:3 6:1.

W spotkaniu ćwierćfinałowym po zaciętym boju dziewczyny wygrały z Rosjankami Darią Afanasyevą i Ulyaną Shirokovą 7:5 5:7 10:2, zapewniając sobie miejsce na podium, w tym wypadku już drugie dla naszej zawodniczki. W półfinale nie udało się jednak pokonać kolejnej rosyjskiej pary Tatiana Makarova/Maria Solnyshkina. Dziewczyny uległy po zaciętym meczu 4:6 6:2 6:10.

Wynik uzyskany na tym turnieju to największy dotychczas sukces Ani w kategorii wiekowej do lat 14, tym cenniejszy, że osiągnięty we współzawodnictwie ze wszystkimi najlepszymi 13-to i 14-to letnimi rosyjskimi zawodniczkami i to na ich kortach w Moskwie. Ania jest obecnie w bardzo dobrej formie. Swoim występem udowodniła, że może rywalizować na równi z najlepszymi. Ten turniej wprowadził Anię do pierwszej dziesiątki w rankingu Tennis Europe.


sukces Ani Hertel w Moskwie


Ania po powrocie była bardzo zadowolona z wyjazdu. Oprócz dobrego wyniku, świetnie zorganizowanego turnieju, miała również okazję wystąpić w rosyjskiej telewizji oraz zwiedzić przepiękną Moskwę. Trzymamy kciuki za występy w kolejnych turniejach Tennis Europe Junior Tour oraz liczymy na więcej takich udanych startów.


Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.