Warsaw Tennis Team Promotion

Artykuły archiwalne z lat 2012-2015

Kacper Żuk kończy sezon na 5 miejscu w rankingu światowym ETA

We włoskiej miejscowości Reggio di Calabria odbył się turniej podsumowujący cały sezon - Tennis Europe Junior Masters 2013. Na turniej ten zapraszanych jest 8 najwyżej sklasyfikowanych zawodników starego kontynentu w kategorii wiekowej do lat 14-tu i 16-tu.

Zawodnik Legii Warszawa Kacper Żuk, jako jedyny Polak wystartował w tych prestiżowych rozgrywkach. Legionista rozstawiony był z numerem 4. W pierwszej rundzie pokonał Izraelczyka Yshaia Oliela 6:2 6:0. W walce o finał musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy - Włocha Samuela Ramazzotiego 4:6 3:6. O trzecie miejsce Kacper zmierzył się ze Szwedem Karlem Fribergiem i zwyciężył 6:3 6:3.

Ten sezon był dla Kacpra Żuka bardzo udany. Osiągnął ćwierćfinał międzynarodowego turnieju kadetów Tomaszewski Cup 2013 (najmłodszy ćwierćfinalista), mistrzostwo Polski do lat 14 w singlu, wicemistrzostwo w deblu, drużynowe mistrzostwo Polski młodzików, brązowy medal w mistrzostwach Europy w deblu i wiele innych sukcesów na arenie międzynarodowej i krajowej. Kacper kończy sezon na 5 miejscu w rankingu światowym ETA i jest liderem polskiego rankingu w kategorii U-14.

Przed legionistą teraz trochę odpoczynku i kolejne przygotowania do sezonu zimowego. Mamy nadzieję, że rozpoczęcie zmagań w starszej kategorii wiekowej będzie równie udane.


Kacper Żuk - Legia Warszawa


Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.