Warsaw Tennis Team Promotion

Artykuły archiwalne z lat 2012-2015

Dwa brązowe medale Ali Sierzputowskiej

W dniach 19-26 stycznia 2014 r. w hali widowiskowo-sportowej Sopockiego Klubu Tenisowego odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski kadetów i kadetek (kategoria wiekowa do lat 16). Z dwoma brązowymi medalami wróciła z tych zawodów Alicja Sierzputowska. Nasza zawodniczka miała bardzo trudne losowanie. W każdej rundzie turnieju czekały na nią wymagające przeciwniczki.

Swoją drogę po medal w singlu Ala rozpoczęła od wygranej z Katarzyną Kubicz. Dziewczyny grały ze sobą tydzień wcześniej na turnieju ITF w Szczecinie (Ala wygrała w trzech setach). Bardzo dobra gra legionistki dała jej zwycięstwo w dwóch setach 6:3 6:2. W drugiej rundzie Ala pokonała Weronikę Foryś, która swoim dobrym serwisem postawiła bardzo trudne warunki. Ostatecznie wynik brzmiał 6:3 7:5 dla legionistki. W ćwierćfinale nasza zawodniczka walczyła o medal z Darią Kuczer (poprzedni mecz zakończył się zwycięstwem Darii). Dzięki maksymalnemu skupieniu i znakomitej grze Ala wygrała 6:2 6:2 i była w półfinale mistrzostw Polski.

Drogę po złoto przerwała zawodniczka AZS Poznań Wiktoria Rutkowska. Legionistka uległa 7:6 7:6. To, w jaki sposób Ala została potraktowana przez sędziego stołkowego stanowi osobną historię. W drugim secie prowadziła już 5:2 i przy dwóch piłkach setowych sędzia nie zauważył dwóch podwójnych błędów przeciwniczki. Uzasadnione nerwy przełożyły się na grę. Załamana Alicja próbowała walczyć dalej, ale sędzia popełniał kolejne kuriozalne błędy. Po skończonym meczu obie zawodniczki stwierdziły, że osoba odpowiadająca za uczciwy przebieg gry zepsuła całe widowisko.

W grze podwójnej Ala wystąpiła w parze z Oliwią Szymczuch. Dziewczyny były rozstawione z numerem jeden i w pierwszej rundzie miały wolny los. W ćwierćfinale pokonały Karolinę Jaśkiewicz i Julię Oczachowską w trzech setach 6:2 3:6 10:6. Mamy kolejny medal! W półfinale dziewczyny niestety uległy parze Pindelska/Szczygielska 3:6 4:6.


Alicja Sierzputowska


Bardzo dobry występ Alicji zaowocował powołaniem do kadry Polski wraz z Oliwią Szymczuch i Dorotą Szczygielską, aby reprezentować kraj w drużynowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Turcji w przyszłym tygodniu.© 2023 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.