Warsaw Tennis Team Promotion

Artykuły archiwalne z lat 2012-2015

Legionista w czołówce europejskich młodzików

W Bolton (Anglia) odbył się prestiżowy turniej Aegon Junior International Teen Tennis. Jest to jeden z dwóch turniejów, gdzie pojawiają się najlepsi zawodnicy z całego świata. W turnieju singlowym wystartował Kacper Żuk. Z uwagą śledziliśmy występy najlepszego polskiego młodzika. Kacper przeszedł samego siebie i zaskoczył wszystkich obserwatorów. Osiągnął półfinał, pokonując tenisistów z USA, Portugalii i Australii.

Kilka dni później Kacper udał się na kolejny ważny turniej w kategorii wiekowej do lat 14 - Les PETITS AS Tarbes. We francuskim Tarbes pokazał, jak znakomitym jest deblistą i jak świetne wyszkolenie techniczne posiada już na tak wczesnym etapie kariery. Para polsko-serbska zaskakiwała wszystkich swoją świetną grą. W drodze do finału pokonali deblistów rosyjskich, niemieckich, francuskich i australijskich.

Dwa ważne turnieje i dwa tak spektakularne wyniki.

Kacper Żuk nie ma czasu na odpoczynek. Prosto z Francji poleciał do Rosji na Drużynowe Mistrzostwa Europy w kategorii wiekowej do lat 14, gdzie wraz z kolegami z kadry narodowej walczy o awans do ścisłego finału. Później czeka go jeszcze start w indywidualnych mistrzostwach Polski.

Kacper jest obecnie w rankingu PZT niezagrożonym numerem 1, w Europie - piąty. Od jakiegoś czasu mówi się w Polsce o nadziejach, jakie pokładane są w tym zawodniku. W swoich ostatnich startach Kacper nie zawiódł nas i kolejny raz potwierdził swoją klasę, osiągając wspaniałe wyniki.


Kacper Żuk

© 2023 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.