Warsaw Tennis Team Promotion

Artykuły archiwalne z lat 2012-2015

IX Memoriał Anny Dolińskiej

Memoriał Anny Dolińskiej organizowany jest co roku w połowie maja i poświęcony jest pamięci tragicznie zmarłej utalentowanej tenisistki, która pierwsze swoje kroki na korcie stawiała pod okiem trenera Jana Radzio na kortach warszawskiej Legii. Memoriał Anny Dolińskiej jest ogólnopolskim turniejem, któremu przypisana jest najwyższa ranga - SuperSeria, dlatego też każdego roku gromadzi na starcie najlepszych polskich tenisistów i tenisistki do lat 16. Z pewnością dużym zaskoczeniem dla wszystkich obserwatorów i uczestników tegorocznego Memoriału było pojawienie się na liście startowej zawodniczki z młodszej kategorii wiekowej, reprezentantki Legii Warszawa - Ani Hertel.

Start w turnieju tenisowym, w którym rywalizują zawodniczki z wyższej kategorii wiekowej był dla Ani Hertel dużym wyzwaniem. Jej obecność na liście startowej nie była planowana. Przypomnijmy, że Ania przygotowywała się do występów w turniejach Tennis Europe, a wiadomość o tym, że zagra w Memoriale spadła na nią praktycznie dzień wcześniej, kiedy okazało się, że zaplanowany sparing nie odbędzie się. W zaistniałej sytuacji, wytrącona z rytmu treningowego Ania podeszła do tego turnieju z dużym dystansem.

Pierwsza runda rozpoczęła się sensacyjnie. Ania pokonała starszą rywalkę Maję Drużkowską 6/0 6/0. Bardzo dobry początek turnieju spowodował, że w drugiej rundzie pewnie wyszła na kort i po raz pierwszy pokonała swoją odwieczną rywalkę, Adę Górczyńską (KS Warszawianka) 6/2 6/3. Takie cenne zwycięstwo dodało jej skrzydeł. Ania umiejętnie wykorzystała swoją dobrą passę, pokonując następnego dnia w ćwierćfinale jedną z pretendentek do medalu, Maję Pindelską (TKS Arka Gdynia). Dla tak rewelacyjnie grającej legionistki finał był na wyciągnięcie ręki.

W półfinale nieoczekiwanie spotkała się ze swoją starszą, klubową koleżanką Alicją Sierzputowską, która przez cały turniej grała znakomicie i od samego początku była jedną z faworytek do podium. Po pierwszym secie zaciętej rywalizacji, zakończonej wynikiem 7/6 dla Ani, nikt nawet nie śmiał przewidywać, która z dziewczyn dostanie się do finału. Ania grała najlepiej jak potrafi, czego efektem była wygrana w drugim secie 6/3. W ten sposób wielki finał prestiżowego turnieju kadetów stał się dla naszej młodziutkiej tenisistki rzeczywistością. W finale Ania miała zmierzyć się z jedną z najlepszych kadetek w Polsce - Ioaną Pietroiu (KS Warszawianka). Podjęła walkę, jednakże duża presja, wielkie emocje, a przede wszystkim zmęczenie młodej legionistki spowodowały, że nie podołała doskonałej grze Ioany Pietroiu.

Ania Hertel jest pierwszą w historii turnieju, tak młodą zawodniczką, która osiągnęła finał.
Trzymamy kciuki za następne starty i wierzymy, że może już za rok legionistka będzie triumfować na najwyższym stopniu podium.

 

Wyniki Ani Hertel (KT Legia Warszawa) w IX Memoriale Anny Dolińskiej:

  • I runda: Anna Hertel - Maja Drużkowska (NST mazowieckie) 6:0 6:0
  • II runda: Anna Hertel - Ada Górczyńska (KS Warszawianka) 6:2 6:3
  • ćwierćfinał: Anna Hertel - Maja Pindelska (TKS Arka Gdynia) 2:6 6:4 6:4
  • półfinał: Anna Hertel - Alicja Sierzputowska (KT Legia Warszawa) 7:6(5) 6:3
  • finał: Anna Hertel - Ioana Pietroiu (KS Warszawianka) 1:6 3:6
Ania Hertel - Memoriał Anny Dolińskiej
Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.