Aktualności WSG

Alicja Sierzputowska - KidsCUP TEAM

KidsCUP MASTERS, czyli walka o udział w programie KidsCUP TEAM

Równolegle do zmagań o tytuł Drużynowego Mistrza Polski LOTTO SuperLIGA - FINAL FOUR, odbywać się będzie prestiżowy i unikalny w skali kraju KidsCUP MASTERS, będący zwieńczeniem całorocznego cyklu KidsCUP TOUR.

O puchary oraz udział w innowacyjnym projekcie KidsCUP TEAM powalczą najzdolniejsi w kraju adepci i adeptki tenisa w wieku 10-11 lat. To z myślą o nich organizatorzy FINAL FOUR przygotowali szereg atrakcji.

Możliwość obcowania z wielkimi mistrzami

Uruchomiony w zeszłym roku projekt KidsCUP TOUR „Śladami tenisowych mistrzów” ma równie innowacyjny charakter, co jego „dorosły” odpowiednik, czyli LOTTO SuperLIGA. Nazwa cyklu turniejów dla dzieci nie jest przypadkowa. Rywalizacja tenisistów i tenisistek w wieku 10-11 lat toczona jest bowiem równolegle do zmagań jedynej na świecie w pełni zawodowej ligi tenisa. W ramach tegorocznego cyklu odbyło się siedem w pełni profesjonalnych odsłon turniejowych, towarzyszących wszystkim kolejkom LOTTO SuperLIGI. Startujący w nim przyszli mistrzowie kortów poza sportową rywalizacją mieli niepowtarzalną okazję do tego, by poczuć atmosferę wielkiego tenisowego święta, przyjrzeć się profesjonalnym zmaganiom „od kuchni” oraz obserwować najlepszych krajowych i zagranicznych zawodników w akcji!

Wielki finał w Kozerkach

Wyłoniona w toku kilkumiesięcznej rywalizacji najlepsza szesnastka chłopców i dziewcząt przystąpi w dniach 8-10 grudnia w Kozerkach (Grodzisk Mazowiecki) do walki o zwycięstwo w turnieju KidsCUP MASTERS. Wśród dziewczynek pierwsze miejsce w rankingu Race To Masters KidsCUP TOUR zapewniła sobie Aleksandra Koper z Hutnika Warszawa Tenis. Wśród chłopców w rankingu przewodził Oskar Wielgus z BKT Advantage Bielsko-Biała. Najlepsza rankingowa ósemka chłopców i dziewczynek zostanie rozstawiona, a finałowa rywalizacja będzie łączyć w sobie elementy fazy grupowej oraz systemu pucharowego. Dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy przejdzie do ćwierćfinałów, gdzie w systemie pucharowym będą walczyć o zwycięstwo aż do finału. Jak twierdzą organizatorzy projektu, taka formuła turnieju pozwala na połączenie zalet obu systemów.

- Faza grupowa pozwala na większą liczbę gier i zmniejsza wpływ jednorazowego niepowodzenia na końcowy wynik zawodnika, podczas gdy etap pucharowy dostarcza większych emocji i stawia na pojedynki o wysokiej stawce. Jest to doskonała okazja dla młodych graczy, aby nie tylko zmierzyć się z rówieśnikami o podobnych umiejętnościach, ale również, żeby nauczyć się radzenia sobie z presją i wymogami zarówno fazy grupowej, jak i bezpośredniej rywalizacji pucharowejprzekonuje Alicja Sierzputowska, Dyrektor Zarządzająca KidsCUP.

Szereg atrakcji wokół turnieju

Organizatorzy turnieju MASTERS zapowiadają, że w Kozerkach młodzi tenisiści poczują się jak prawdziwe gwiazdy tego sportu.  Każdy z finalistów ma zapewniony dwuosobowy pokój w hotelu z pełnym wyżywieniem. Program ich pobytu został zaplanowany w taki sposób, aby nikt nie narzekał na nudę również poza kortem. Poza sportową rywalizacją, nieodbiegającą poziomem organizacji od FINAL FOUR, czekać ich będzie udział w Mikołajkowym Players Party oraz szereg warsztatów i spotkań z gośćmi specjalnymi. Wspólnie z rodzicami będą też mogli śledzić rozgrywki LOTTO SuperLIGI FINAL FOUR oraz przebywać w strefie kibica, umożliwiającej kontakt z tenisowymi gwiazdami walczącymi o tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie obecność mediów na miejscu i możliwość udzielenia pierwszych wywiadów.

- Wychodzimy z założenia, że już sam przyjazd do Kozerek ma być nagrodą za wielomiesięczne przygotowania i starty w turniejach kwalifikacyjnych. Obecność na FINAL FOUR ma być niezapomnianym przeżyciem dla samych dzieci, jak również ich opiekunów, a nasi finaliści mają się poczuć jak profesjonalni zawodnicy. Będziemy łączyć rozrywkę z edukacją. Podczas cyklu warsztatów, dostosowanych do ich wieku, młodzi adepci będą przyswajać wiedzę z wielu obszarów, która ułatwi im dalszy sportowy rozwój. Wisienką na torcie będzie możliwość przebywania i porozmawiania z zawodowymi tenisistami oraz tenisistkami z pierwszej setki rankingu WTA i ATP  -  dodaje Dyrektor Zarządzająca KidsCUP.

Walka o przepustkę do profesjonalnej kariery

Wspomniane atrakcje są ważnym elementem pobytu w Kozerkach, ale najważniejsza dla młodych adeptów i adeptek tenisa będzie walka o puchary oraz możliwość dołączenia do wyjątkowej drużyny KidsCUP TEAM. Zwycięzcy turnieju MASTERS zostaną objęci dwuletnią opieką specjalistycznego zespołu, który będzie dbać o ich stały rozwój sportowy. Zawodnicy otrzymają wsparcie finansowe na wyjazdy i starty w ważnych turniejach z cyklu Tennis Europe i PZT, co pozwoli znacząco obniżyć koszty związane z rozwojem ich karier. Ponadto, będą regularnie uczestniczyć w kompleksowych badaniach i konsultacjach w placówce enel-sport, dzięki czemu możliwe będzie stałe monitorowanie ich postępu i dostosowywanie programów treningowych. Członkowie KidsCUP TEAM będą mogli też liczyć na wsparcie w zakresie rozwoju osobistego, nauki języków, przygotowania mentalnego oraz pomoc w procesie kreacji i promocji wizerunku młodego sportowca, co jest niezbędne w budowaniu jego pozycji na arenie międzynarodowej.

- Udział w KidsCUP TOUR i bycie częścią KidsCUP TEAM to nie tylko szansa na rywalizację sportową na najwyższym poziomie, ale przede wszystkim wyjątkowa możliwość wszechstronnego rozwoju młodego tenisisty. Projekt ten zapewnia zawodnikom dostęp do najnowszych metod treningowych, indywidualnie dostosowanych ścieżek rozwoju i profesjonalnego wsparcia w kluczowych aspektach kariery sportowej i osobistej. Jest to inwestycja w przyszłość, która umożliwia młodym talentom nie tylko osiągnięcie mistrzowskich tytułów, ale także wykształcenie silnego charakteru, umiejętności komunikacyjnych oraz samodzielności, które są bezcenne w dorosłym życiu zarówno wewnątrz, jak i poza światem sportuwspomina Alicja Sierzputowska.

Zmagania najmłodszych

W Kozerkach pojawią się także młodsze dzieci. W niedzielę, ostatniego dnia rywalizacji KidsCUP MASTERS, odbędzie się Mikołajkowy turniej KidsCUP Tennis 10's. Turniej ten dedykowany młodszym graczom, do 8. roku życia, startującym w kategorii czerwonej.  Zapisy przyjmowane są przez stronę www.tenis10.pl. Projekt ten powstał przede wszystkim z myślą o tych graczach, którzy rozpoczynają swoją przygodę z tenisem, dlatego też nie jest wymagany wcześniejszy ranking czy jakiekolwiek doświadczenie turniejowe.

Warto nadmienić, że wszystkie turnieje w ramach projektu KidsCUP TOUR mają format Wojewódzkich Turniejów Klasyfikacyjnych. Oznacza to, że są one klasyfikowane do rankingu Polskiego Związku Tenisowego.

Cykl turniejów KidsCUP TOUR „Śladami Tenisowych Mistrzów” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na oficjalnej stronie projektu pod adresem: kidscup.org/tour

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.