Aktualności WSG

Podwójny triumf Kacpra Żuka w Wielkiej Brytanii

Podwójny triumf Kacpra Żuka w Wielkiej Brytanii

Kacper Żuk wciąż w wysokiej formie. Zawodnik związany z WSG tym razem okazał się bezkonkurencyjny w turnieju ITF World Tennis Tour - M25 Barnstaple. Co więcej, Żuk wywalczył w Wielkiej Brytanii dwa tytuły - najpierw triumfował w singlu, a potem - w parze z Janem Zielińskim - także w deblu.

"Żunio" zdobył w Barnstaple czwarty singlowy tytuł w karierze, a drugi w imprezie z pulą nagród 25 tys. dolarów.

W sobotę przyszło mu zagrać dwa finały. Pierwszy był ten singlowy, w którym zmierzył się z rozstawionym z nr 6 Niemcem Christopherem Heymanem. Żuk, sam rozstawiony z "piątką", miał z rywalem trochę kłopotów i pierwszy set rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku. W nim Polak prowadził już 6:0 i chociaż Heyman obronił trzy piłki setowe, to przy czwartej skapitulował. Wygrana w drugim secie przyszła Kacprowi łatwiej - w czwartym gemie przełamał przeciwnika, a przy własnym serwisie był nie do pokonania.
Kilka godzin później Żuk, wraz z Janem Zielińskim, zwyciężył parę Brytyjczyków Evan Hoyt i Luke Johnson 6-3, 7-6 (5), uzupełniając konto o drugi puchar.

W tym tygodniu Kacper Żuk zagra w Koblencji (ATP Challenger, 80k). Życzymy powodzenia!

Finał singla:
Kacper Żuk (5) – Christopher Heyman (Niemcy, 6) 7-6 (3), 6-3

Finał debla:
J. Zieliński, K. Żuk (2) – E. Hoyt, L. Johnson (Wielka Brytania, 1) 6-3, 7-6 (5)

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.