Katerina Urbanova w WSG Academy

Katerina Urbanova w WSG Academy

Katerina Urbanova oficjalnie dołącza do zespołu WSG Academy. Ceniona nie tylko na polskim rynku i bardzo doświadczona trenerka będzie ekspertem WSG Academy w obszarze tenisa. - Cieszymy się, że Katka Urbanova dołącza do naszego projektu. Jej poziom wiedzy o tenisie, doświadczenie i metodyka pracy oraz ogromna charyzma pozwolą wnieść do WSG Academy nową jakość. Jestem przekonany, że obie strony wiele na tej współpracy zyskają - mówi Artur Bochenek, prezes Warsaw Sports Group.

- Znam się z Katką od 12 lat i przez ten czas nasze drogi wielokrotnie się przecinały przy różnych projektach, a teraz w końcu udało nam się połączyć siły. Cieszymy się, że Katka wzmacnia nasze szeregi. Nie ma wątpliwości, że zyskujemy w ten sposób osobę o znakomitym warsztacie i doświadczeniu. Jestem również przekonany, że możemy dać Katce narzędzia, dzięki którym obie strony - zarówno Katka, jak i nasza organizacja - będą miały szansę rozwoju - dodaje Bochenek.

- Cieszę się, że dołączam do WSG Academy, gdzie będę mogła współpracować z gronem ekspertów i specjalistów. Proces treningowy w WSG Academy składa się z czterech fundamentów: treningu technicznego i taktycznego oraz przygotowania motorycznego i mentalnego. WSG Academy zadbała o każdy z tych fundamentów, angażując do projektu fachowców w swoich dziedzinach i tym samym tworząc kompletny projekt. Myślę, że razem możemy wiele zdziałać i rozwinąć polski tenis - mówi Katerina Urbanova.

Katerina Urbanova:

Katerina Urbanova to trenerka tenisa pochodząca z Czech, która od 11 lat mieszka i pracuje w Polsce, prowadząc zawodników z każdej kategorii wiekowej - od 5 do 18 lat. Przygodę z tenisem zaczęła w wieku 5 lat na kortach w czeskiej Ostravie. W czasie kariery zawodniczej reprezentowała między innymi NH Ostrava, TK Prerov i TK Prostejov, zdobywając wiele tytułów krajowych i międzynarodowych oraz biorąc udział w turniejach WTA. Po zakończeniu etapu zawodniczego postawiła na karierę trenerską. Trenowała w akademiach tenisowych w Czechach (Ostrava), Niemczech (Mannheim, Heidelberg, Frankfurt) i Hiszpanii (Sanchez-Casal). Od 11 lat mieszka i pracuje w Polsce, prowadząc zawodników właściwie z każdej kategorii wiekowej - od 5 do 18 lat. Przez jej ręce przeszło wielu tenisistów z polskiej czołówki, jak np. Michał Dembek, Iga Świątek, Emma Zakordoniec, Weronika Pociej, Mikołaj Lorens, Zuzia Witkowska, Zuzanna Szczepańska czy Natalia Zalewska.

Tenisowi poświęca się w 150 procentach i jak twierdzi, jest to dla niej sens i największa pasja życia. Uwielbia godzinami rozmawiać o tenisie, pokazując swoim podopiecznym odpowiednią drogę, i chociaż koncentruje się na pracy w tenisie zawodniczym, to uważa, że na pewnym poziomie grać może nauczyć się każdy, dlatego każdego stara się zarazić miłością do "białego sportu".

Stale współpracuje z Polskim Związkiem Tenisowym przy projektach związanych z tenisem dziecięcym. Lubi pracować z zawodnikami nad techniką uderzeń, taktyką i strategią na korcie. Jest organizatorką wielu turniejów tenisowych dla dzieci zarówno w Polsce, jak i Czechach. Z WSG Academy współpracowała już od jakiegoś czasu - w 2019 roku była head coachem podczas organizowanego przez nas obozu tenisowego dla młodych zawodników - Prostejov Camp.

Katka Urbanowa

Katerina Urbanova

Katka Urbanowa

Katerina Urbanova

Katka Urbanowa

Na zdjęciu od lewej: Katerina Urbanova, Jędrzej Domaszewicz, Klaudia Jans-Ignacik


© 2023 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.