Aktualności WSG

Ekspert WSG Academy

Ekspert WSG Academy na warsztatach Performance Mentorship

Stanisław Gadziński, ekspert WSG Academy w zakresie przygotowania motorycznego, wziął udział w warsztacie trenerskim amerykańskiej firmy EXOS - Performance Mentorship Phase 3.

 - Była to dla mnie ogromna dawka wiedzy, doświadczeń i bezcenny czas spędzony wśród najlepszych. Wracam pełen inspiracji do działania - mówi Gadziński.

Czym jest EXOS Performance Mentorship Phase 3? To trzeci i zarazem najwyższy moduł szkolenia prowadzonego przez amerykańską markę, która jest jednym ze światowych liderów branży przygotowania motorycznego. Z jej wiedzy i oferty korzystają czołowe kluby NBA, NFL, MLB, a także kluby europejskie i sportowcy reprezentujący dyscypliny indywidualne.

- Performance Mentorship wzbogacił mój warsztat trenerski o wiele narzędzi oraz koncepcji, które mogę wdrożyć podczas pracy w WSG Academy. Szkolenie pomogło mi w szerszej perspektywie przyjrzeć się i lepiej zrozumieć zagadnienia planowania obciążeń, łączenia wielu elementów treningu i programowania odpowiedniego balansu. Zagłębiłem się w zaawansowane metody kształtowania poszczególnych elementów - jak chociażby siły, mocy czy techniki poruszania - nie zapominając o tym, że to co najcenniejsze, to pragmatyzm działań i jakość podstaw. Solidne fundamenty oraz efektywność to główne wartości treningu, zwłaszcza w sporcie, gdzie ilość czasu często jest nieproporcjonalnie mała do założeń, które chcemy zrealizować - opowiada Gadziński. - Istotny jest też dla mnie element tworzenia pozytywnej kultury wokół sportu, czego od Amerykanów możemy się uczyć, a zwłaszcza w ośrodkach takich jak EXOS, gdzie stworzone są ku temu świetne warunki. Miałem okazję obserwować treningi oraz zawody kilku dyscyplin - w tym także tenis - co także jest cennym doświadczeniem w kontekście podejścia do sportu oraz dążeniu do stałego rozwoju - dodaje.

Szkolenie EXOS Performance Mentorship Phase 3 obejmuje główne aspekty treningu, rozpatrując je w kategoriach czterech fundamentów: trening, regeneracja, umysł, odżywianie i ucząc, jak w holistyczny sposób podejść do zagadnienia wydobywania ze sportowca maksymalnego potencjału.

Mentorship to ogromna dawka wiedzy z obszarów: programowania procesu treningowego; metod treningowych - w tym kształtowania cech motorycznych takich jak siła, moc, szybkość, zwinność czy wytrzymałość; kształtowania techniki poruszania wielokierunkowego; rozwoju jakości ruchu; sztuki trenerskiej obejmującej psychosocjalną stronę procesu treningowego oraz rozwoju człowieka; zarządzania obciążeniami i regeneracją; elementami takimi jak odżywianie sportowca

Szkolenie obejmuje zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i dużą część praktycznego zastosowania.

Stanisław Gadziński

Stanisław Gadziński

Stanisław Gadziński

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.