Artur Nogal z trzema medalami mistrzostw Polski

Artur Nogal z trzema medalami mistrzostw Polski

Artur Nogal świetnie spisał się podczas 34. mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach, które odbyły się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Panczenista współpracujący z WSG zdobył złoty medal w sprincie drużynowym, a potem wywalczył jeszcze srebro i brąz w występach indywidualnych.

Podczas sprintu drużynowego wraz z Nogalem po złoto sięgnęli Sebastian Kłosiński i Marcin Bachanek. Cała trójka reprezentuje w tym sezonie barwy drużyny GKS Stoczniowiec Gdańsk. Dla panczenistów był to pierwszy poważny sprawdzian formy w rozpoczynającym się lada moment sezonie. Dwie pierwsze imprezy międzynarodowe, które ich czekają, to zawody Pucharu Świata (15-17.11 w Mińsku i 22-24.11 w Tomaszowie Mazowieckim).

Artur Nogal wystartował także w biegach indywidualnych, sięgając po srebro i brąz. Brązowy medal zdobył podczas koronnego biegu na 500 metrów, a lepsi od niego okazali się jedynie Piotr Michalski i Artur Waś. To drugi z rzędu brązowy medal Artura na imprezie tej rangi.

Panczeniście, do niedawna związanemu z Legią Warszawa, jeszcze lepiej poszło na dystansie 1000 m. Tu rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie tytuł obronił Michalski, który okazał się szybszy od Nogala o zaledwie 0,01 s. Brąz wywalczył Marcin Bachanek.

- Nie mogę nie być zadowolony, skoro przywiozłem do Warszawy trzy medale mistrzostw Polski. Teraz czas na starty w Pucharze Świata. Mam nadzieję, że pokażę się tam z dobrej strony - podsumował Nogal.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Artur Nogal


© 2023 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.