Aktualności WSG

Artur Nogal z trzema medalami mistrzostw Polski

Artur Nogal z trzema medalami mistrzostw Polski

Artur Nogal świetnie spisał się podczas 34. mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach, które odbyły się w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Panczenista współpracujący z WSG zdobył złoty medal w sprincie drużynowym, a potem wywalczył jeszcze srebro i brąz w występach indywidualnych.

Podczas sprintu drużynowego wraz z Nogalem po złoto sięgnęli Sebastian Kłosiński i Marcin Bachanek. Cała trójka reprezentuje w tym sezonie barwy drużyny GKS Stoczniowiec Gdańsk. Dla panczenistów był to pierwszy poważny sprawdzian formy w rozpoczynającym się lada moment sezonie. Dwie pierwsze imprezy międzynarodowe, które ich czekają, to zawody Pucharu Świata (15-17.11 w Mińsku i 22-24.11 w Tomaszowie Mazowieckim).

Artur Nogal wystartował także w biegach indywidualnych, sięgając po srebro i brąz. Brązowy medal zdobył podczas koronnego biegu na 500 metrów, a lepsi od niego okazali się jedynie Piotr Michalski i Artur Waś. To drugi z rzędu brązowy medal Artura na imprezie tej rangi.

Panczeniście, do niedawna związanemu z Legią Warszawa, jeszcze lepiej poszło na dystansie 1000 m. Tu rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie tytuł obronił Michalski, który okazał się szybszy od Nogala o zaledwie 0,01 s. Brąz wywalczył Marcin Bachanek.

- Nie mogę nie być zadowolony, skoro przywiozłem do Warszawy trzy medale mistrzostw Polski. Teraz czas na starty w Pucharze Świata. Mam nadzieję, że pokażę się tam z dobrej strony - podsumował Nogal.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Artur Nogal

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.