Aktualności WSG

Kacper Żuk wygrał turniej ITF w Sztokholmie

Kacper Żuk wygrał turniej ITF w Sztokholmie

Kacper Żuk zdobył kolejny singlowy tytuł w 2019 roku. Tym razem jeszcze cenniejszy niż w Sharm el-Sheikh i Troisdorf, gdzie triumfował w turniejach z pulą nagród 15 tysięcy dolarów.

 W Sztokholmie, na kortach twardych, "Żunio" wygrał finał turnieju ITF World Tennis Tour z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. To największy sukces zawodnika team WSG w dotychczasowej karierze.

20-latek bez straty seta dotarł do finału zawodów Catella Open, w ćwierćfinale pokonując deblowego partnera i kolegę z kortów, Jana Zielińskiego 6-3, 6-1. W półfinale Żuk rozprawił się z rozstawionym z numerem 6 Rosjaninem Jewgienijem Tiurniewem (6-4, 6-2), a w finale z oznaczonym "trójką" Holendrem Boticem van de Zandschulpem 4-6, 6-4, 6-3. Dzięki zwycięstwu w Sztokholmie Żuk wzbogacił się o 20 punktów ATP i obecnie zajmuje w tym rankingu najwyższe w karierze miejsce - 543. W deblu Żuk jest sklasyfikowany na 396. miejscu na liście.

W grze podwójnej "Żunio" też może pochwalić się sukcesami. W Sztokholmie, wraz z Janem Zielińskim, dotarł aż do finału, a na mączce w tureckiej Antalyi Polacy sięgnęli po tytuł, w finale pokonując indyjsko-kanadyjską parę Adil Kalyanpur / Kelsey Stevenson 3-6, 6-1, 10-8. Wcześniej Kacper i Janek triumfowali wspólnie także we Wrocławiu (ITF 15k).

Finał gry pojedynczej, Sztokholm 25k:
Kacper Żuk - Botic van de Zandschulp (Holandia, 3) 4-6, 6-4, 6-3

Finał gry podwójnej, Antalya 15k:
Jan Zieliński (Polska, 3) / Kacper Żuk (Polska, 3) - Adil Kalyanpur (Indie, 4) / Kelsey Stevenson (Kanada, 4) 3-6, 6-1, 10-8

Szczegółowe wyniki Kacpra Żuka można znaleźć tu: www.itftennis.com

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.