Aktualności WSG

Tenisiści TeamWSG mistrzami Polski

Tenisiści TeamWSG mistrzami Polski

Duży sukces odnieśli tenisiści wspierani przez Warsaw Sports Group - Stefania Rogozińska-Dzik i Kacper Żuk - na 93. Mistrzostwach Polski w tenisie, które odbyły się w Gliwicach. Stefka wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski w singlu, a "Żunio" stanął na najwyższym stopniu podium wraz z partnerem deblowym, Janem Zielińskim.

W drodze do finału Stefania Rogozińska-Dzik pokonała cztery rywalki. W trzech meczach pewnie wygrywała w dwóch setach, tylko w ćwierćfinale musiała stoczyć trzysetowy pojedynek z Martą Leśniak. W finale zawodniczka team WSG, która kilkanaście dni temu skończyła 18 lat, starła się z Anastazją Szoszyną. Pierwszego seta 6:3 wygrała rywalka, potem jednak na korcie rządziła już Stefka, zwyciężając 6:1 i 6:4. Dzięki wspaniałemu występowi mogła cieszyć się z okazałego pucharu dla mistrzyni Polski.

W Gliwicach świetnie poszło także Kacprowi Żukowi. Podobnie jak podczas niedawnego turnieju ITF we Wrocławiu, "Żunio" zagrał w parze z Janem Zielińskim i znów był to znakomity wybór. W finale para Żuk - Zieliński ograła mocny debel Paweł Ciaś/ Grzegorz Panfil 6:4, 6:2. W singlu Kacper dotarł natomiast do "ćwiartki", w której lepszy okazał się Karol Drzewiecki (5:7, 7:5, 3:6).

Stefania i Kacper reprezentują barwy sekcji tenisa Legii Warszawa i są wspierani przez WSG. Na co dzień Stefka trenuje z trenerami Elite Tennis Group, a Kacper z Jakubem Ulczyńskim (Gawłowski Tennis Academy). Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszych zawodników, jak i oczywiście im samym, serdecznie gratulujemy.

Stefania Rogozińska-Dzik na Mistrzostwach Polski w Gliwicach:

  • I runda: Stefania Rogozińska-Dzik - Adrianna Sosnowska 6:4, 6:2
  • II runda: Stefania Rogozińska-Dzik - Justyna Sasiak 6:0, 6:3
  • 1/4 finału: Stefania Rogozińska-Dzik - Marta Leśniak 4:6, 6:4, 6:3
  • 1/2 finału: Stefania Rogozińska-Dzik - Julia Oczachowska 6:1, 6:4
  • Finał: Stefania Rogozińska-Dzik - Anastazja Szoszyna 3:6, 6:1, 6:4

Kacper Żuk na Mistrzostwach Polski w Gliwicach:

  • I runda: Kacper Żuk/Jan Zieliński Marcin Gawron/Mateusz Kowalczyk w.o.
  • 1/4 finału: Kacper Żuk/Jan Zieliński - Piotr Galus/Krzysztof Wetoszka 6:3, 6:2
  • 1/2 finału: Kacper Żuk/Jan Zieliński - Maciej Rajski/Mateusz Terczyński 7:5, 6:4
  • Finał: Kacper Żuk/Jan Zieliński - Paweł Ciaś/Grzegorz Panfil 6:4, 6:2

sekcja tenisa Legii Warszawa

sekcja tenisa Legii Warszawa

sekcja tenisa Legii Warszawa


Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.