Aktualności WSG

WSG zaczyna współpracę z Jędrzejem Baranowskim

WSG zaczyna współpracę z Jędrzejem Baranowskim

Freeride'owy narciarz  Jędrzej Baranowski związał się umową partnerską z Warsaw Sports Group. Współpraca zakłada działania w zakresie wizerunkowym i marketingowym.

- To kolejny przedstawiciel sportów ekstremalnych po Wojtku Sobierajskim, z którym będziemy współpracować. Każdy z nas ma w duszy trochę szaleństwa. Jędrek umie to szaleństwo wydobyć i pokazać w najlepszy możliwy sposób, dlatego chcielibyśmy przybliżyć szerszej publiczności to, czym się zajmuje - mówi Artur Bochenek, prezes WSG.

A zajmuje się bardzo ciekawymi rzeczami, bo freeridem, czyli ekstremalną jazdą na nartach. W białym puchu, poza szlakami, w nieodkrytych częściach gór - tam można spotkać go najczęściej. Jędrek Baranowski to jedyny zawodnik z Polski, który startuje w zawodach freeeride'owych, starając się nawiązać rywalizację ze światową czołówką.

Przygodę z jazdą freeride'ową na nartach zakopiańczyk rozpoczął w 2017 roku. - Moim marzeniem były od zawsze starty w zawodach z serii Freeride World Qualifier. Jest to cykl zawodów, które odbywają się na całym świecie i są eliminacją do freeridowego Pucharu Świata czyli Freeride World Tour. Zawody z serii FWQ sygnowane są gwiazdkami od 1 do 4*, które są adekwatne do poziomu trudności - mówi Baranowski.

Zasady rywalizacji są jasne, choć zarazem... ekstremalnie trudne. Zawodnicy zaczynają od poziomu 1 i - zdobywając punkty do rankingu - awansują do poziomu 2, 3 i w końcu 4*. - Moim założeniem na zbliżającą się zimę jest wystartowanie w jak największej liczbie zawodów, tak aby dostać możliwość startów w zawodach 3 i 4* - mówi ekstremalny narciarz, który w najbliższych miesiącach chciałby skoncentrować się na startach we Francji, Austrii i Szwajcarii. Do końca lipca Jędrek przebywa we francuskim Chamonix, gdzie przygotowuje się do sierpniowej wyprawy w Himalaje. - 20 sierpnia wyruszam z Andrzejem Bargielem na Mont Everest. W Himalajach zostanę do końca września. Od października chcę skupić się na przygotowaniach do zawodów Freeride World Qualifier i wyjazdach w miejsca, gdzie w danym momencie będą dobre warunki do freeride'u - kończy Baranowski.

26-latek jeździ na nartach od 4. roku życia. Przygodę z narciarstwem alpejskim Jędrek zakończył w wieku 15 lat, zafascynowany górską wspinaczką. Obecnie całą energię przekierował na narciarstwo w wydaniu ekstremalnym, a zdjęcia i filmy z jego kolejnych wypraw będziecie mogli oglądać także za pośrednictwem naszych mediów.

Witamy w #teamWSG!


Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.