Aktualności WSG

Warsaw Boxing Night: To już rok!

Warsaw Boxing Night: To już rok!

Dokładnie rok temu, 16 czerwca 2018 roku, mieliśmy przyjemność zorganizować duże sportowe wydarzenie - galę bokserską  Warsaw Boxing Night. Jej najważniejszym punktem był powrót na ring Andrzeja Fonfary - dlatego właśnie promowaliśmy ten event pod nazwą "Back to the game".

 Czas pokazał, że podczas naszej gali "Polski Książę"... pożegnał się z zawodowym boksem. Gala WBN była bardzo udaną imprezą, pierwszą tak dużą organizowaną głównie dla stołecznych środowisk pięściarskich. Przeżyjmy to wszystko jeszcze raz!

Najważniejszą informacją wieczoru było oczywiście zwycięstwo Andrzeja Fonfary nad Ukraińcem Ismailem Sillakhiem. Wówczas nasz rodak, wielki kibic Legii, wracał do rywalizacji po dłuższej przerwie. Chciał spróbować swoich sił w wyższej wadze - dążył do zmiany kategorii na junior ciężką. To dlatego walka z Sillakhiem odbyła się w umówionym limicie 87,5 kg.

Walka wcale nie była dla Andrzeja łatwa. W drugiej rundzie Ukrainiec rozciął mu łuk brwiowy, dlatego "Polski Książę" nie chciał ruszyć na rywala "na wariata" i udanie kontrował. W końcu jednak przyspieszył. W 6. rundzie zasypał Ukraińca ciosami i sędzia zdecydował się przerwać pojedynek, ogłaszając zwycięstwo Fonfary przez techniczny nokaut. Dla Andrzeja było to 30 wygrana w 35 walkach na zawodowym ringu. Walka miała być początkiem czegoś nowego - w marcu tego roku Andrzej miał walczyć w nowej wadze z Edwinem Rodriguezem. Na miesiąc przed pojedynkiem postanowił jednak zakończyć karierę... - Nie ma już tego zapału i serca. Czuję się spełniony - tłumaczył.

Fonfara zakończył więc piękną karierę w swojej ukochanej Warszawie, przy wsparciu kibiców Legii, której jest fanatykiem. W hali Torwaru oklaskiwali go nie tylko kibice, byli także piłkarze stołecznego klubu - Michał Kucharczyk, Miro Radović, Inaki Astiz, Cafu, Radosław Cierzniak czy Kasper Hamalainen. Fonfara do dziś wspomina otoczkę i dumę, jaka towarzyszyła mu podczas występu przy Łazienkowskiej. Lepszego miejsce na zakończenie kariery nie mógł sobie chyba wymarzyć.

Organizowana przez nas gala WBN była jednocześnie benefisem warszawskiego boksu. Nagrodziliśmy legendarne postaci polskiego pięściarstwa, takie jak m.in. Paweł Skrzecz, Bogdan Gajda, Krzysztof Kosedowski czy Zbigniew Raubo. Pełną listę nagrodzonych znajdziecie tutaj: https://www.sportsgroup.pl/warsaw-boxing-night/254-moc-emocji-na-gali-warsaw-boxing-night

Zobaczcie także galerie z walk w boksie zawodowym i boksie olimpijskim. Tych walk również nie zabrakło 16 czerwca 2018 na stołecznym Torwarze. Jesteśmy dumni, że mogliśmy zorganizować tak piękny event.

Galeria: Walki boksu zawodowego: www.sportsgroup.pl/walki-boksu-zawodowego

Galeria: Walki boksu olimpijskiego: www.sportsgroup.pl/walki-boksu-olimpijskiego

Warsaw Boxing Night

Warsaw Boxing Night

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.