WSG Open 2019 w cyklu Lotos PZT Polish Tour

WSG Open 2019 w cyklu Lotos PZT Polish Tour

Dziesięć imprez tenisowych kobiecych i męskich odbywać się będzie od teraz w ramach jednego cyklu imprez zawodowych - Lotos PZT Polish Tour. Wśród nich organizowany przez nas turniej kobiecy WSG Open, zaliczany do cyklu ITF Women's Circuit.

Dyrektorem turnieju jest Dagmara Sinkiewicz i to właśnie ona reprezentowała WSG na czwartkowej konferencji prasowej, która odbyła się w Parku Tenisowym Olimpia podczas pierwszej w tym sezonie imprezy organizowanej w ramach Lotos PZT Polish Tour - ATP challenger Poznań Open.

Prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński podkreślał, że dzięki projektowi realizowanemu z firmą Lotos młodzi tenisiści będą mieli więcej szans na zdobycie punktów do rankingu. Łatwiej będzie też organizatorom zawodów. - Turnieje do cyklu Lotos PZT Polish Tour zostały wybrane nieprzypadkowo. Są one rozgrywane na najlepszych obiektach w kraju i są to najlepiej zorganizowane imprezy. Cieszę się, że przy wsparciu sponsorów, polski tenis będzie mógł się bardziej rozwijać - stwierdził prezes.

Poza Poznań Open i WSG Open w ramach cyklu rozegrany będzie m.in. szczeciński challenger, Narodowe Mistrzostwa Polski w Gliwicach i kilka mniejszych turniejów. - Wzorujemy się na innych - na przykład Czesi mają jeden duży turniej w Pradze, ale za to wiele challengerów i futuresów - powiedział koordynujący projekt Krzysztof Bobala, który ma nadzieję, że z czasem uda się zwiększyć pulę nagród w poszczególnych turniejach i będzie można zapraszać na nie coraz lepszych tenisistów.

WSG Open 2019 zostanie rozegrany w dniach 5-11 sierpnia. Już teraz zapraszamy do Warszawy.

Dagmara Sinkiewicz - dyrektor turnieju WSG Open


© 2023 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.