Iga Świątek dotarła do 1/8 finału French Open

Iga Świątek dotarła do 1/8 finału French Open

To jeden z największych, o ile nie największy sukces Igi Świątek - zawodniczka prowadzona przez Warsaw Sports Group dotarła do 1/8 finału wielkoszlemowego French Open. W czwartej rundzie tenisistka, która w Paryżu skończyła 18 lat, przegrała z broniącą tytułu Simoną Halep. Sukces Igi to również wielki sukces całego sztabu WSG.

W skład #teamWSG, który towarzyszył Idze w ostatnich latach i miesiącach, weszli: Piotr Sierzputowski (trener prowadzący), Jolanta Rusin-Krzepota (trening ogólnorozwojowy), Daria Abramowicz (psycholog sportowy) i Tomasz Moczek (sparingpartner). Wszystkim należą się duże brawa i gratulacje.

W Paryżu Iga Świątek po raz drugi miała okazję wystartować w seniorskiej imprezie wielkoszlemowej - wcześniej grała na Australian Open. Miała też okazję występować we French Open, tyle że w wydaniu juniorskim. Tym razem zagrała w dorosłym turnieju i poradziła sobie znakomicie.

W drodze do IV rundy Iga pokonała Selenę Janicijevic 6-3, 6-0, Qiang Wang 6-3, 6-0 oraz Monikę Puig 0-6, 6-3, 6-3. Z broniącą tytułu Halep przegrała już wyraźnie 1-6, 0-6. Była liderka rankingu WTA grała pewnie i spokojnie, zdobywając kolejne punkty. Iga popełniała dużo niewymuszonych błędów. - Zapamiętam ten mecz i będę z niego czerpać naukę - mówiła po spotkaniu Iga.

Dzięki dobrej postawie w Paryżu Polka awansuje w okolice 60. pozycji na liście WTA. Serdeczne gratulacje!

Team WSG -  French Open 2019

Iga Świątek -  French Open 2019


© 2023 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.