Aktualności WSG

Kacper Żuk z drugim zawodowym tytułem

Kacper Żuk z drugim zawodowym tytułem

Kacper Żuk wygrał turniej z serii ITF World Tennis Tour ($15k) w niemieckim Troisdorfie. Tym samym tenisista Legii sięgnął po drugi singlowy tytuł zawodowy w karierze.

Po udanych turniejach w Egipcie - w jednym z nich, w Szarm el-Szejk, triumfował - Żuk przeniósł się do niemieckiego Troisdorf, gdzie musiał zacząć walkę od dwustopniowych kwalifikacji. Kacper przebrnął przez nie bez straty seta, a potem tę dobrą serię podtrzymał w trakcie turnieju głównego.

W trakcie tygodnia w Troisdorf Żuk pokonał czterech zawodników z Niemiec oraz po jednym z Holandii, Serbii i Belgii. W finale pokonał notowanego na liście ATP (640) Jeroena Vanneste 7-5, 6-1. Dzięki zwycięstwu w Niemczech "Żunio" powiększył swój ranking ITF o 100 punktów. Niestety, legionista nie jest jeszcze notowany na liście ATP - ambicje jednak ma i na pewno nie powiedział w tej sprawie ostatniego słowa.

Żuk wziął udział także w turnieju deblowym, w którym - wraz z Kaiem Wehneltem - dotarł do półfinału.

Po krótkim odpoczynku Kacper Żuk wyruszy na Ukrainę, gdzie zagra w dwóch turniejach ITF World Tennis Tour M15 w miejscowości Irpin.

Kacper Żuk na turnieju M15 Troisdorf:

gra pojedyncza

  • I runda el.: Kacper Żuk - Mike Doering (Niemcy) 6-4, 6-4
  • II runda el.: Kacper Żuk - Jordi Walder (Niemcy) 6-0, 6-3
  • I runda: Kacper Żuk - Christoph Negritu (Niemcy) 6-1, 6-3
  • II runda: Kacper Żuk - Mick Vanneste (Holandia) 7-5, 6-1
  • ćwierćfinał: Kacper Żuk - Pavel Daljeva (Serbia) 6-4, 6-1
  • półfinał: Kacper Żuk - Constantin Schmitz (Niemcy) 6-4, 6-2
  • finał: Kacper Żuk - Jeroen Vanneste (Belgia) 7-5, 6-1

gra podwójna

  • I runda: Kacper Żuk/Kai Wehnelt (Niemcy) - Oscar Jose Gutierez (Wielka Brytania)/Mateo Nicolas Martinez (Argentyna) 3-6, 6-2, 10-8
  • ćwierćfinał: Żuk/Wehnelt - Jim Walder / Jordi Walder (Niemcy) 6-0, 6-2
  • półfinał: Żuk/Wehnelt - Patrick Grigoriu /Negritu (Rumunia) 4-6, 3-6

Kacper Żuk

Kacper Żuk

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.