Aktualności WSG

Kacper Żuk z pierwszym zawodowym tytułem

Kacper Żuk z pierwszym zawodowym tytułem

Kacper Żuk po raz pierwszy w karierze wygrał turniej rangi ITF - World Tennis Tour M15. Zawodnik Warsaw Sports Group zwyciężył w egipskim kurorcie Szarm el-Szejk, rozgrywając siedem spotkań i nie tracąc ani jednego seta.

20-letni legionista musiał przedzierać się przez eliminacje ITF World Tennis Tour M15. Po dwóch rundach kwalifikacji Żuk awansował do turnieju głównego, w którym zagrał kolejnych pięć spotkań. W półfinale ograł turniejową "trójkę", Włocha Enrico Dalla Valle 7-6, 6-3 i takim samym wynikiem zakończyło się finałowe spotkanie Polaka z Hiszpanem, Pablo Vivero Gonzalezem.

Dla Kacpra Żuka to pierwszy singlowy tytuł w seniorskiej karierze. Wyczekany, wypracowany, do zapamiętania na zawsze. Wcześniej legionista wygrywał tylko turnieje deblowe (sześciokrotnie). Do zwycięstwa w singlu potrzebował aż 42 prób i mamy nadzieję, że to dopiero początek większej passy. Gratulacje dla zawodnika oraz prowadzącego go trenera Jakuba Ulczyńskiego.

Kacper Żuk zostanie w Egipcie na trzy kolejne turnieje ITF.

Kacper Żuk w Szarm el-Szejk M15:
el. I runda: Kacper Żuk - Issam Haitham Taweel (Egipt) 6-1, 6-4
el. II runda: Kacper Żuk - Prajwal Devem (Indie) 6-2, 6-3
I runda: Kacper Żuk - Patrik Nema (Słowacja) 6-4, 6-4
II runda: Kacper Żuk: Jacopo Berrettini (Włochy) 6-0, 7-6 (4)
1/4 finału: Kacper Żuk - Riccardo Maiga (Szwajcaria) 6-2, 6-2
1/2 finału: Kacper Żuk - Enrico Dalla Valle (Włochy) 7-6, 6-3
Finał: Kacper Żuk - Pablo Vivero Gonzalez (Hiszpania) 7-6 (2), 6-3

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.