Aktualności WSG

Zwycięska passa Igi Świątek

Zwycięska passa Igi Świątek

Przełom sierpnia i września okazał się wymarzony dla Igi Świątek. 17-latka prowadzona przez naszą agencję wygrała dwa turnieje ITF z rzędu. Najpierw zwyciężyła w Budapeszcie, a następnie w Montreux.

Po triumfie w młodzieżowym Wimbledonie zawodniczka Legii postawiła na cykl turniejów seniorskich rangi ITF. Iga, podbudowana sukcesem na londyńskich kortach, świetnie zaprezentowała się w zawodach z pulą nagród 60 tys. dolarów.

Pod koniec sierpnia Iga poleciała do Budapesztu, gdzie jej siłę odczuły kolejno Węgierka Reka-Luka Jani (zwycięstwo Igi 0-6, 6-2, 6-1), Jana Cepelova (Słowacja) 6-1, 6-0, Silvia Soler-Espinosa (Hiszpania) 6-0, 6-4 i Barbara Haas (Austria) 6-2, 6-2. W finale Polka pewnie pokonała Ukrainkę, Katarinę Zawacką 6-2, 6-2. Tak naprawdę najwięcej problemów sprawiła Idze w Budapeszcie zawodniczka gospodarzy, Reka-Luka Jani, która niespodziewanie wygrała pierwszego seta w I rundzie 6-0. Nasza tenisistka zdołała się jednak otrząsnąć i odrobić straty, by później grać już do końca pewnie i skutecznie.

Wspaniałą passę z Budapesztu Iga przedłużyła w szwajcarskim Montreux (pula 60 tys. dol.). Legionistka ograła pięć rywalek, tracąc tylko jednego seta - w ćwierćfinałowym pojedynku z Eleną Gabrielą Ruse. W finale Iga pokonała 6-2, 6-2 Belgijkę Kimberley Zimmermann.

Wcześniej 17-latka nieźle poradziła sobie też w Pradze, gdzie w ćwierćfinale przyszło jej zagrać z turniejową "jedynką", mocną Moną Barthel. Iga wygrała 6-2, 6-3, zatrzymując się dopiero w półfinale, gdzie lepsza okazała się Włoszka Martina Di Giuseppe ( 6-1, 0-6, 6-7).


www.itftennis.com
- ITF Pro Circuit - Budapest NEK Ladies Open $60,000
- ITF Pro Circuit - Montreux Ladies Open powered by Elixim $60,000


Iga Świątek - ITF Budapeszt

fot. www.hungarianprocircuit.com


Iga Świątek - ITF Montreux

fot. www.montreuxladiesopen.ch


Iga Świątek - ITF Montreux

fot. www.montreuxladiesopen.ch


Iga Świątek - ITF Montreux


Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.