Aktualności WSG

Iga Świątek rusza w tournée po USA

Iga Świątek rusza w tournée po USA

Iga Świątek nie zwalnia tempa. Krótki odpoczynek po bardzo udanej wyprawie do Egiptu już za nią - teraz czas na pięciotygodniowy wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Tenisistka Legii Warszawa, której kariera prowadzona jest przez Warsaw Sports Group wyleci do USA już 25 marca, by na początku kwietnia wziąć udział w pierwszym z tamtejszych turniejów.

- Lecimy do Stanów na niemal pięć tygodni. W tym czasie odbędzie się tam pięć turniejów, my nastawiamy się na udział w maksymalnie trzech. Na pierwszy ogień pójdzie ITF Pro Circuit w Jackson z pulą nagród w wysokości 25 tysięcy dolarów - mówi trener polskiej nadziei tenisa, Piotr Sierzputowski.

Turniej w stolicy stanu Missisipi odbędzie się w dniach 2-8 kwietnia. - W zależności od tego, jak daleko zajdzie Iga, będziemy podejmować decyzję dotyczące udziału w kolejnych turniejach. Jeśli Idze będzie szło bardzo dobrze, to kolejny turniej zagra prawdopodobnie w Pelham (25 tys. dol.), w Alabamie. Jeśli natomiast odpadnie w początkowych rundach, polecimy prawdopodobnie na Florydę, gdzie odbędzie się Indian Harbour Beach (60 tys. dol.). Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jak będzie czuła się Iga, nie bez znaczenia będzie też oczywiście ranking - tłumaczy Sierzputowski.

Turnieje będą jednym z elementów obozu w USA. Zawodniczka będzie miała w Stanach kompleksowe wsparcie - leci z nią nie tylko trener tenisa, lecz także trenerka zajmująca się przygotowaniem motorycznym, Jolanta Rusin-Krzepota.

- Chcemy mieć dużo możliwości wyboru. Nie lecimy tam po to, by ograniczać się konkretnymi terminami, tylko żeby wykonać dobrą pracę. To będzie pożyteczne pięć tygodni - zapowiada Sierzputowski.

Turnieje, w których może wystąpić podczas pobytu w USA Iga Świątek (planowany jest wybór trzech turniejów):

1. $25,000 Jackson, MS (2-8 kwietnia)

2. $60,000 Indian Harbour Beach, FL (9-15 kwietnia)

3. $25,000 Pelham, AL (9-15 kwietnia)

4. $80,000 Dothan, AL (16-22 kwietnia)

5. $80,000 Charlottesville, VA (23-29 kwietnia)

6. $80,000 Charleston, SC (30 kwietnia - 6 maja)


Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.