Kacper Żuk mistrzem Polski U-23

Kacper Żuk mistrzem Polski U-23

Kacper Żuk, tenisista Legii wspierany przez Warsaw Sports Group, zdobył złoty medal podczas Halowych Mistrzostw Polski do lat 23, które odbyły się w Bytomiu. W finale "Żunio" zmierzył się z Yannem Wójcikiem, z którym na co dzień trenuje.

19-letni Żuk wygrał finałowe starcie 5-7, 6-2, 6-2, a w drodze do finału pokonał jeszcze czterech rywali.

W pierwszej rundzie legionista spotkał się z rozstawionym z numerem 6 Aleksandrem Sadalem, reprezentującym Stowarzyszenie AG Tennis Chorzowska z Radomia. Kacper wygrał 6-4, 6-0 i mógł przygotowywać się do kolejnego meczu. W kolejnej rundzie na jego drodze stanął warszawianin Michał Bedra (ATZ Tenispoint) i tu również do rozstrzygnięcia wystarczyły dwa sety, w których Żuk zwyciężał kolejno 6-4 i 6-3.

Ćwierćfinał turnieju to pojedynek z Oleksandrem Kyrychenko. Turniejowa "czwórka" z Akademii Tenisa Pol-Sart Lublin została odprawiona z kwitkiem z wynikiem 6-4, 6-3. Trudniej było w półfinale - po zaciętym pierwszym secie Żuk pokonał Dominika Nazaruka (Sinnet Club Warszawa) 7-6(3), w drugiej partii poszło już gładko - 6-1.

Kacper Żuk wystąpił również w turnieju deblowym, gdzie wraz z Kamilem Gajewskim (Sopot Tennis Club) dotarł do finału. W nim jednak lepsza okazała się para Bedra/Maroszek, która triumfowała 6-3, 2-6, 10-8. Do złotego medalu w singlu "Żunio" dorzucił więc srebro w grze podwójnej.

To drugi udany dla Żuka turniej halowy rozgrywany w Polsce. W lutym legionista zdobył srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Polski seniorów, które odbyły się w Bydgoszczy. Legionista w finale przegrał z Andriejem Kapasiem 1-6, 5-7.

Teraz przed Kacprem przygotowania do matury. W tym czasie legionista nie będzie rozgrywał turniejów. W rywalizacji o punkty zobaczymy go dopiero w drugiej połowie maja.


© 2023 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.