Aktualności WSG

Czwarty w karierze tytuł Igi Świątek

Czwarty w karierze tytuł Igi Świątek

Duży sukces zaledwie 16-letniej Igi Świątek, która znajduje się pod opieką Warsaw Sports Group. Warszawianka wygrała turniej ITF w Szarm el-Szejk i jest to jej czwarty triumf w seniorskiej karierze. Warto podkreślić, że zawodniczka Legii dopiero w połowie stycznia wróciła do gry po półrocznej kontuzji.

Po urazie stawu skokowego, z którym legionistka borykała się od wakacji, nie ma już na szczęście śladu. Tenisistka jest głodna gry i ma za sobą doskonałe tygodnie. Najpierw zadebiutowała w reprezentacji Polski podczas Pucharu Federacji w Tallinnie, teraz zwyciężyła w Egipcie w turnieju rangi ITF o puli nagród 15 tys. dolarów.

W finale Świątek dość łatwo pokonała Belgijkę Britt Geukens (WTA 636) 6:3, 6:1. Polka od początku do końca dyktowała warunki na korcie i udało jej się rozprawić z rywalką w zaledwie 66 minut. W tym czasie Iga cztery razy przełamała serwis Geukens, a sama nie straciła podania ani razu. Dzięki wygranej z 22-latką młoda nadzieja polskiego tenisa zdobyła 12 punktów do rankingu WTA, w którym zajmuje obecnie 725. miejsce. Byłoby na pewno lepiej, gdyby nie wspomniana już kontuzja.

Dla Świątek to czwarte zwycięstwo w seniorskim tenisie. Pierwsze odniosła w 2016 roku, zwyciężając w Sztokholmie. W 2017 roku triumfowała z kolei w Bergamo i Gyor. Iga trenuje w Akademii Tenisowej Legii pod okiem Piotra Sierzputowskiego, o jej trening ogólnorozwojowy dba Jolanta Rusin.

Iga Świątek - Legia Warszawa

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.