Aktualności WSG

Weronika Deresz
Weronika Deresz

Weronika Deresz przebadana. Mocna baza wyjściowa

Sezon wioślarski rusza w połowie kwietnia, ale mistrzyni świata Weronika Deresz już teraz przeszła dokładne badania lekarskie. Wiadomości są dobre - wyniki wskazują, że jest mocna baza wyjściowa przed nadchodzącymi zmaganiami!

Podobnie jak piłkarze, wioślarze także raz na kilka miesięcy przechodzą komplet badań, dzięki czemu są w stanie ocenić swój stan fizyczny w każdym momencie sezonu. Weronika Deresz przeszła badania tuż przed wylotem na tygodniowe zgrupowanie w Atenach. Zawodniczka wspierana przez Warsaw Sports Group poleciała do Grecji wraz z trenerem Przemysławem Abrahamczykiem i koleżanką z zespołu, Joanną Dorociak.

- Szczegółowe badania w Instytucie Sportu przeprowadzamy trzy razy do roku. Już teraz mogę powiedzieć, że jak na ten okres przygotowań wyniki są naprawdę zadowalające. Jest mocna baza wyjściowa i dobry prognostyk przed nadchodzącym sezonem! - cieszy się Weronika.

Wśród rozlicznych badań nie zabrakło testów na ergometrze. - Próba polega na wiosłowaniu podczas trzyminutowych odcinków, każdy odcinek "płyniemy" na coraz większej intensywności. Test kończy się, kiedy zawodnik uzna, że nie jest już w stanie sprostać kolejnemu obciążeniu. Każdy z nas sam decyduje, kiedy to nastąpi. To tak zwany test "do odmowy" - opowiada Weronika.

- To bardzo wymagający sprawdzian, bo każdy z nas sam określa swoje granice fizyczne i stara się je przesunąć. Podczas przerw pomiędzy trzyminutowymi odcinkami pobierana jest próbka krwi, po to by określić poziom zakwaszenia organizmu przy poszczególnych intensywnościach wysiłku i w celu określenia progu tlenowego i beztlenowego u zawodnika - dodaje mistrzyni świata w wioślarstwie.

Weronika Deresz trenuje obecnie w Atenach. - Ten obóz jest łagodnym przejściem pomiędzy jesiennym roztrenowaniem, a dużymi zimowymi objętościami - tłumaczy zasadność wyjazdu, o którym więcej napiszemy na stronie WSG już niebawem. 

 

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.