Gala Warsaw Boxing Night

Benefis warszawskiego boksu

Gala Warsaw Boxing Night, która już 16 czerwca odbędzie się na Torwarze, to nie tylko powrót do gry Andrzeja Fonfary. To także próba powrotu do pięknych 100-letnich tradycji polskiego i stołecznego boksu. To okazja, by uhonorować związanych ze stolicą pięściarzy, którzy przed laty reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej.
- Serdecznie zapraszamy warszawiaków i nie tylko, na ten jedyny w swoim rodzaju benefis warszawskiego pięściarstwa - mówi Artur Bochenek, prezes agencji Warsaw Sports Group, organizatora gali.

Od Tadeusza Pietrzykowskiego do Andrzeja Fonfary - czerwcowa gala ma spiąć klamrą stulecie, w którym nie brakowało sukcesów polskich pięściarzy, wzniosłych momentów i bohaterstwa. Urodzony w Warszawie w 1917 roku Tadeusz Pietrzykowski ps. „Teddy”, który karierę bokserską zaczął w 20-leciu międzywojennym, szkoląc się pod okiem Feliksa Stamma, był mistrzem Warszawy i wicemistrzem Polski w wadze koguciej. Jego karierę zawodową zakończyła II Wojna Światowa. W 1939 roku "Teddy" uczestniczył w obronie stolicy, a po kapitulacji dostał się w ręce Niemców. Jako więzień niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau przeżył tylko dzięki umiejętnościom bokserskim. Na żądanie SS, pod groźbą rozstrzelania, bił się z dużo cięższymi przeciwnikami. Stoczył 20 walk, nie przegrał żadnej. Dzięki temu wygrał życie.

Gdy prześledzimy historię polskiego pięściarstwa odkryjemy, że nasze największe sukcesy w tej dyscyplinie oparte były na pięściarzach z Warszawy. Zbigniew Pietrzykowski, Józef Grudzień, Janusz Gortat, Bogdan Gajda, Andrzej Gmitruk, Zbigniew Raubo, Krzysztof Kosedowski czy Andrzej Gołota - wszyscy związani byli z naszym miastem lub klubem Legia Warszawa. Chcielibyśmy nawiązać do tych wielkich postaci, do korzeni stołecznego boksu. Taka idea przyświeca gali Warsaw Boxing Night.

Back To The Game - pod takim hasłem promowana jest walka Andrzeja Fonfary z Ismailem Sillakhiem. Ten powrót do gry trzeba jednak rozpatrywać szerzej.
- To również powrót do gry warszawskich pięściarzy, naszego lokalnego boksu. Wracamy do wspaniałych warszawskich bokserskich tradycji, oraz promocji tych, którzy powalczą już wkrótce o olimpijskie medale.

Podczas gali kibice zobaczą 5 walk zawodowych i 3 w boksie olimpijskim.
- Kartę walk przygotowaliśmy tak, by publiczność mogła trzymać kciuki za warszawskich wojowników, związanych z naszym miastem i Legią Warszawa. Warszawski boks powróci, znów pokażemy wszystkim, kto jest najlepszy. Jesteśmy związani z Warszawą, bliskie są nam warszawskie ideały, tak jak bliskie są nam idee patriotyczne. Chcielibyśmy wyrazić to również poprzez organizację tej gali - mówi Artur Bochenek.

Gala na Torwarze będzie znakomitą okazją, by uhonorować największe postaci warszawskiego boksu.
- Planujemy zaprosić na galę wszystkich, którzy przyczynili się do wielkich sukcesów warszawskiego i zarazem polskiego pięściarstwa, jako gości honorowych. Mamy nadzieję, że na Torwarze pojawią się legendy boksu, którym pozwoli na to czas i stan zdrowia. Do zobaczenia na benefisie warszawskiego boksu!

Do zobaczenia na Warsaw Boxing Night!Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.