Cyril Kalis - trener tenisa

Cyril Kalis

Artykuł archiwalny

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Nicei. Licencjonowany trener tenisa (klasa I).


Moją przygodę z tenisem zacząłem jako 8 latek w szkole tenisa w Nicei. Po paru miesiącach dołączyłem do grup zawodniczych. Kiedy miałem 9 lat byłem w TOP 10, a następnie TOP 5 (francuska klasyfikacja najlepszych w swoim roczniku). Kilkukrotnie byłem półfinalistą w mistrzostwach Francji do lat 12 i 14. Byłem również reprezentantem Francji do lat 16. W wieku 17 lat byłem zmuszony zawiesić karierę zawodnika z powodów zdrowotnych.

Karierę trenerską rozpocząłem od US Orleans w 2002 roku. Od tego momentu byłem nastawiony na szkolenie zawodników. W 2003 roku wyjechałem do Paryża, gdzie dołączyłem do Akademii Mouratoglou. Następnie wróciłem i szkoliłem w Nicei.

W 2007 roku wyjechałem do Warszawy. Zacząłem pracę w klubie tenisowym Tie-Break, gdzie pełniłem rolę koordynatora grup zawodniczych. Dzięki swojemu doświadczeniu i zaangażowaniu doprowadziłem do czołówki rankingu takich zawodników jak: Piotr Gadomski, Daniel Michalski, czy Maks Kaśnikowski. Wszyscy zdobywali nie raz mistrzostwa Polski i zajmowali wysokie miejsca w rankingach. Dwukrotnie doprowadziłem do zwycięstwa drużynówki do lat 12. Równolegle od 2012 roku pracuję w Gimnazjum nr.92 jako nauczyciel WF-u, gdzie jestem odpowiedzialny za klasy tenisowe.

W 2015 roku dołączyłem do zespołu trenerów Klubu Tenisowego Legia Warszawa, gdzie zajmuję się szkoleniem przede wszystkim najmłodszych zawodników do lat 12.


Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.