Archiwum Sekcji Tenisa Legii Warszawa

Artykuły archiwalne z lat 2017, 2018, 2019

Sukcesy legionistów w Sobocie i Olsztynie

Sukcesy legionistów w Sobocie i Olsztynie

Zawodnik naszej akademii Jan Nowacki  świetnie poradził sobie podczas turnieju OTK w Sobocie. Janek, którego prowadzą trenerzy Cyril Kalis i Marcin Bieniek, zajął pierwsze miejsce w singlu i drugie w deblu, w parze z Kubą Januchowskim.

Nowacki miał bardzo aktywną majówkę, bo po sukcesie w wielkopolskiej Sobocie szybko zameldował się na turnieju OTK Super Seria U-12 w Częstochowie. Tam udało mu się osiągnąć półfinał debla oraz "ćwiartkę" w turnieju gry pojedynczej. W Częstochowie Janek nie czuł się na pewno osamotniony, bo towarzyszyła mu klubowa koleżanka Melania Rybarkiewicz, która zagrała pod Jasną Górą dwie rundy singla i dwie debla. Następnie Mela pojechała na turniej WTK U-14 do Grodziska Mazowieckiego, gdzie zajęła czwarte miejsce, wygrywając trzy spotkania i przegrywając jedno.

Tymczasem Filip Kiryłło i Matylda Kruppik walczyli na Grand Prix Warmii i Mazur WTK U-12 w Olsztynie. Sukcesów nie brakowało, bowiem Filip zajął pierwsze miejsce w singlu oraz drugie w deblu, w parze z Jakubem Wynimko. Z kolei Matylda uplasowała się na drugim miejscu w grze pojedynczej i trzecim w grze podwójnej (zagrała w duecie z Anielą Galinską).

Jeśli zaś chodzi o poszczególne wyniki singlu - w I rundzie Matylda wyeliminowała Annę Wojewodę (6-4, 6-4), w ćwierćfinale ograła Zuzannę Suchowiecką (6-2, 6-3), a w półfinale turniejową jedynkę, Ninę Jastrząbek (6-3, 6-1). W finale lepsza od legionistki okazała się Iga Piotrowska z KS Tennis Life (porażka Matyldy 4-6, 0-6). Filip Kiryłło zaczął od wolnego losu, w ćwierćfinale pokonał deblowego partnera Jakuba Wynimko 7-5, 6-3, a w półfinale wygrał z nr 1 zawodów, Piotrem Sadłowskim aż 6-1, 6-0. W finale triumfował Mikołaj Owramko z KT Break Warszawa (porażka Filipa 1-6, 2-6).

Wszystkim legionistom gratulujemy występów i czekamy na kolejne. Brawo!

 

sekcja tenisa Legia Warszawa - WSG Academy

 

sekcja tenisa Legia Warszawa - WSG Academy

 

sekcja tenisa Legia Warszawa - WSG Academy

 

sekcja tenisa Legia Warszawa - WSG Academy

 

sekcja tenisa Legia Warszawa - WSG Academy

 

sekcja tenisa Legia Warszawa - WSG Academy

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.