Archiwum Sekcji Tenisa Legii Warszawa

Artykuły archiwalne z lat 2017, 2018, 2019

Ada Piestrzyńska

Grała Ada i... Talentiada

Okres świąteczny nie przeszkodził naszym zawodnikom w turniejowych występach. Duży sukces odniosła Ada Piestrzyńska, która dotarła do finału debla na turnieju ITF J5 w Jordanii. Adepci naszej akademii wzięli również udział w eliminacjach do Talentiady.

Ada Piestrzyńska, która dopiero na początku kwietnia skończyła 15 lat, zagrała w turnieju ITF Junior G5 w Ammanie. W Jordanii legionistka przegrała w II rundzie singla, świetnie spisała się za to w grze podwójnej. Występując w parze z Greczynką Marthą Makantasi, Ada dotarła aż do finału, w którym jednak lepsze okazały się Nikol Palecek (Serbia) i Mina Toglukdemir (Turcja). Wcześniej Polka wraz z Greczynką wyeliminowały w półfinale turniejową parę nr 1 Aksu/ Mert. Prowadzona w Legii przez trenera Marcina Bieńka zawodniczka miała okazję doświadczyć na własnej skórze, jak zmienna może być pogoda w Jordanii. Warunki na turnieju były naprawdę trudne - temperatura odczuwalna w ciągu 7 dni wahała się między... 0 a 40 stopni Celsjusza.

Zawodnicy z roczników 2011, 2010 i 2009 wzięli udział w kwalifikacjach do Talentiady. Niestety, drużyna została osłabiona - to efekt wyjazdu mocnych zawodników na majówkę. W efekcie ekipa Legii zajęła 9. miejsce na 15. drużyn zapisanych do Talentiady, ale - jak podkreśla trener Cyril Kalis - dzieci świetnie się bawiły. Legia zagrała w składzie: Julian Valet, Zbyszek Wretowski, Pola Zawiślańska, Maks Derlatka i Pola Borek. Kapitanem drużyny był wspomniany Cyril Kalis.

Melania Rybarkiewicz zagrała na turnieju OTK U-12 CTS Cup w Sobocie, gdzie dotarła do 1/4 finału. "Ćwiartkę" (Runda I) osiągnęła również w deblu, grając w parze z Olą Mrzygłód. Szansę udziału w turnieju OTK, dzięki dzikiej karcie, dostał również Filip Kiryłło. Dla młodego zawodnika to dopiero trzeci turniej OTK i dobre doświadczenie. W singlu Filipowi nie udało się wygrać żadnego z trzech spotkań, a w deblu wraz z Frankiem Bieliskim dotarł do 1/4 finału (Runda I).

Wyniki Ady Piestrzyńskiej w Jordanii:
1. runda: Martha Makantasi (Gre) / Ada Piestrzyńska - Celine De Baeremaeker (Bel) / Inika Reddy Pesara (ind) 6-0 6-0
1/4 finału: Martha Makantasi (Gre) / Ada Piestrzyńska - Mubaraka Al-Naimi (Qat)/ Mariana Ramirez Nieto (Col) 6-1, 7-5
1/2 finału: Martha Makantasi (Gre) / Ada Piestrzyńska - Semra Aksu (Tur)/ Aysegul Mert (Tur) 6-4, 4-6 (10-8)
finał: Nikol Palecek (Srb)/ Mina Toglukdemir (Tur) - Martha Makantasi (Gre) / Ada Piestrzyńska 6-3 7-5

 

WSG Academy - Akademia Tenisowa

 

WSG Academy - Akademia Tenisowa

 

WSG Academy - Akademia Tenisowa

 

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.