Archiwum Sekcji Tenisa Legii Warszawa

Artykuły archiwalne z lat 2017, 2018, 2019

Legioniści na turniejowym szlaku

Legioniści na turniejowym szlaku

W miniony weekend reprezentanci Legii licznie reprezentowali nasz klub na turniejach wojewódzkich. Młodzież grająca w kategorii Skrzaty rywalizowała na kortach warszawskiego Centrum Tenisowego Prestige, a Młodziczki walczyły w Grodzisku Mazowieckim na kortach Akademii Kozerki.

Na turnieju WTK 5 U-12 w Centrum Tenisowym Prestige stawili się podopieczni trenera Cyrila Kalisa - Nina Chaczbabian, Vincent Fletcher, Julian Czapiewski i Filip Kiryłło. Młodym legionistom najlepiej poszło w deblu - Vincent w parze z Antonim Szarym dotarł do finału zawodów, a Filip i Julian zajęli w grze podwójnej trzecie miejsce. Vincent stanął na podium także w rywalizacji singlowej, gdzie zajął trzecie miejsce, pokonując Jana Twarowskiego (6:0, 6:1), Janka Perego (6:0, 6:1), i turniejową "jedynkę" - Zygmunta Oliviera Alexandra (6:3, 6:4). Legionista zatrzymał się dopiero na półfinale, w którym lepszy był Maksim Suprun (6:2, 6:1). 

W turnieju Młodziczek (WTK U-14 o Puchar Tenisowej Szkoły Podstawowej), który odbył się w kompleksie sportowo-tenisowym Tenis Kozerki, wzięły udział  Melania Rybarkiewicz, Nikola Mucha i Gabrysia Leśnodorska. I znów doskonale poszło nam w grze podwójnej - Mela Rybarkiewicz, w parze z koleżanką Oliwią Klimas, zajęły w deblu drugie miejsce, pokonując parę J. Safiejko/ M. Stępkowska 6:0, 6:0; a potem 6:2, 6:3 inną parę grającą z "eLką" na piersi - Nikolę z Gabrysią. Nikola i Gaba dotarły do półfinału debla, a sama Nikola zajęła trzecie miejsce w singlu. 

Świetnie radzili sobie też najmłodsi legioniści.  Pola Zawiślańska zajęła drugie miejsce na turnieju T10 w kategorii pomarańczowej, który odbył się w Poznaniu na kortach FairPlayce. Victor Fletcher wygrał natomiast turniej T10 w Ząbkach (Klub Rakieta, kategoria pomarańczowa). Warto dodać, że nasz zawodnik był najmłodszym uczestnikiem zawodów! 

 

Legia Warszawa sekcja tenisa

 

Legia Warszawa sekcja tenisa

 

Legia Warszawa sekcja tenisa

 

Legia Warszawa sekcja tenisa

 

Legia Warszawa sekcja tenisa

 

Legia Warszawa sekcja tenisa

 

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.