Archiwum Sekcji Tenisa Legii Warszawa

Artykuły archiwalne z lat 2017, 2018, 2019

Młodzi legioniści wrócili do gry

Młodzi legioniści wrócili do gry

Do gry wrócili młodzi zawodnicy Akademii Tenisowej Legii Warszawa, którzy jak zawsze z wielką ambicją reprezentowali nasz klub na turniejach. Prezentujemy Wam przegląd weekendowych wyników.

Koniec ferii to jednocześnie koniec odpoczynku młodych zawodników Legii od rywalizacji na korcie. Do gry wrócili młodzi zawodnicy Akademii Tenisowej Legii Warszawa, którzy jak zawsze z wielką ambicją reprezentowali nasz klub na turniejach. Prezentujemy Wam przegląd weekendowych wyników.

Bardzo udany weekend ma za sobą Janek Nowacki, który wziął udział w turnieju SCT OTK Skrzaty 12 na kortach Śląskiego Centrum Tenisa w Pszczynie. Legionista świetnie poradził sobie zarówno w singlu, jak i w deblu. W grze pojedynczej Janek dotarł do półfinału, pewnie pokonując po drodze Antoniego Kosyrza 6:1, 6:1 i po zaciętym boju Oskara Zająca 6:2, 7:6 (4). W walce o finał lepszy od legionisty okazał się rozstawiony z numerem drugim Jan Wygona, który wygrał 6:0, 6:2.

Jeszcze lepiej Jankowi poszło w deblu, w którym wystąpił w parze z Wiktorem Jeżem (STT Fakro Nowy Sącz). W pierwszym meczu Janek i Wiktor pokonali duet Mateusz Mitoń/ Oskar Zając 6:1, 3:6 (10:7), by w półfinale wyeliminować rozstawionego w Pszczynie z jedynką Jana Kluczyńskiego i Filipa Kosińskiego 5:7, 6:3 (11:9). W finale lepsi byli już Jakub Januchowski i Jan Wygona, wygrywając 7:5, 6:2. Duet trenerski prowadzący Janka Nowackiego to Cyril Kalis i Marcin Bieniek.

Silną reprezentację wystawiliśmy na turnieju WTK Winter Break Cup na kortach KT Break Warszawa. Legię reprezentowali tam: Nina Chaczbabian, Matylda Kruppik, Vincent Fletcher, Julek Czapiewski, Filip Kiryłło i Maksymilian Eysmont. Wszyscy dzielnie walczyli z "eLką" na piersi, za co należą im się wielkie brawa! Dla Niny był to debiut w kategorii U-12, a Maks po raz pierwszy wziął udział w turniejowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że oboje będą reprezentowali nasz klub na kolejnych turniejach! To świetna zabawa i doskonała możliwość, by nabrać niezbędnego doświadczenia.

Vincent Fletcher zakończył rywalizację w turnieju singla na trzecim miejscu, pokonując Maksima Supruna 6:0, 6:1 i Marcina Soburę 4:6, 6:4 (10:8). W walce o finał lepszy okazał się Mikołaj Tomczykowski, który pokonał legionistę 6:0, 6:1. Julian Czapiewski i Filip Kiryłło dotarli natomiast do 1/4 finału turnieju przy ul. Korkowej.

Świetnie poradził sobie legijny debel Vincent Fletcher - Julek Czapiewski. Nasi zawodnicy dotarli aż do finału! W pierwszym spotkaniu pewnie pokonali duet gospodarzy Mikołaj Owramko / Janek Pery 6:2, 6:0; a w półfinale Krzysztofa Bodarskiego i Marcina Soburę 6:3, 3:6 (10:8). W finale - z wynikiem 6:1, 6:2 - triumfowali Mateusz Chrzanowski i Mikołaj Tomczykowski.

Młodzi legioniści byli prowadzeni na kortach KT Break przez trenera Cyrila Kalisa.

 

sekcja tenisa Legii Warszawa

 

sekcja tenisa Legii Warszawa

 

sekcja tenisa Legii Warszawa

 

sekcja tenisa Legii Warszawa

 

sekcja tenisa Legii Warszawa

 

sekcja tenisa Legii Warszawa

 

 

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.