Archiwum Sekcji Tenisa Legii Warszawa

Artykuły archiwalne z lat 2017, 2018, 2019

Tour de France Stefanii Rogozińskiej-Dzik

Tour de France Stefanii Rogozińskiej-Dzik

Po zamknięciu listy zgłoszeń do juniorskiego French Open '18 Stefania zajmowała 11 miejsce na liście kwalifikacyjnej (ranking w momencie zgłoszeń 67 ITF). Oczywistym wydawał się występ w turnieju eliminacyjnym do Juniors Roland Garros w dniach 31.05 - 1.06, ale zacznijmy od początku... 

Po powrocie z IMG Academy Stefa pracowała ponad tydzień w Warszawie przed serią turniejów przygotowawczych prowadzących do juniorskiego Roland Garros. Razem ze swoim trenerem Mikołajem Jędruszczakiem wybrali najpierw turniej ITF G1 Torneo "Citta Di Santa Croce" Mauro Sabatini. Tam Stefania w ciągu tygodnia wygrała 4 pojedynki singlowe i 2 deblowe wygrywając m. in. z 13 i 38 rakietą świata. Jedynie w finale po zaciętym trzysetowym boju musiała uznać wyższość Chinki Qinweng Zheng (12 ITF). Zmagania deblowe razem z partnerującą Stefie Francescą Curmi z Malty zakończyły na półfinale. 

Po meczu finałowym w Santa Croce Stefania i Mikołaj przetransportowali się do Mediolanu, gdzie rozgrywany był jeden z sześciu (wliczając wielkie szlemy) największych juniorskich turniejów na świecie ITF GA Trofeo Bonfiglio. Niestety po intensywnych przygotowaniach oraz napiętym tygodniu w Santa Croce pojawiły się problemy zdrowotne związane z ręką. Więcej było działań prewencyjnych w celu zapobiegnięcia dalszym problemom, aniżeli przygotowań do samego turnieju. Porażka singlowa w pierwszym pojedynku oraz osiągnięty ćwierćfinał w deblu spowodowały, że potrzeba było jeszcze kilku meczów, aby być właściwie przygotowanym w Paryżu.

Team Stefanii zdecydował się na próbę zakwalifikowania się do turnieju Rolanda Garrosa poprzez otrzymanie specjalnej przepustki (SE) dla zawodników rywalizujących jeszcze w turnieju poprzedzającym Wielkiego Szlema w dniu rozpoczęcia turnieju eliminacyjnego.

Do osiągnięcia turnieju głównego bez potrzeby gry w eliminacjach potrzebne były 2 singlowe zwycięstwa w turnieju ITF G1 Astrid Bowl Cherleroi w Belgii. Stefa rozstawiona z nr 7 w 1 rundzie otrzymała wolny los, w 2 rundzie po dreszczowcu pokonała reprezentantkę Rosji Marię Tkachevą (144 ITF) 3:6 6:4 6:3 i po nie mniejszych emocjach wywalczyła awans do ćwierćfinału z Himari Sato JPN (57 ITF) 1:6 7:5 6:3, co dało awans do głównej drabinki juniorskiego Roland Garros rozpoczynającego się w niedzielę w Paryżu.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 

ITF G1 Torneo "Citta Di Santa Croce" Mauro Sabatini
Zdjęcia z profilu na Facebooku - Tennis Club Santa Croce

Stefania Rogozińska-Dzik

 

Stefania Rogozińska-Dzik

 

Stefania Rogozińska-Dzik

 

Stefania Rogozińska-Dzik

 

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.