Archiwum Sekcji Tenisa Legii Warszawa

Artykuły archiwalne z lat 2017, 2018, 2019

Ada Piestrzyńska

Ada Piestrzyńska mocna na „czerwonej cegle”

W marcu Ada Piestrzyńska rozpoczęła starty na swojej ulubionej nawierzchni, czyli mączce. Na efekty nie trzeba było długo czekać – legionistka dotarła m.in. do finału młodzieżowego turnieju w Portugalii.

Zawodniczka reprezentująca Legię Warszawa rozpoczęła tegoroczne starty turniejowe w Czechach. Zagrała tam w turnieju 18th Tennisline Cup (TE U-16), gdzie dotarła do finału singla, ulegając dopiero wyżej rozstawionej przeciwniczce, Barborze Palicovej. W tym samym turnieju Ada awansowała również do półfinału debla.

W następnych turniejach na kortach twardych tak kolorowo już niestety nie było. Z Les Petit As Ada odpadła już w pierwszej rundzie. W singlu podobnie było w TIM Essonne, debel dał jednak iskierkę nadziei - legionistka doszła w nim do półfinału.

W międzyczasie nasza zawodniczka reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej w Tennis Europe Winter Cups by HEAD.

Marzec to powrót Ady na jej ulubioną nawierzchnię, czyli mączkę. Legionistka wspaniale spisała się podczas turnieju XXV Taça Internacional Maia Jovem 2018 w Portugalii, gdzie udowodniła, że jest w świetnej formie. W turnieju singlowym w pierwszych pięciu meczach Ada oddała tylko dwa sety. W finale uległa rówieśniczce z Rosji, Dianie Shnaider, która aktualnie zajmuje 1. pozycję w rankingu Tennis Europe U-14. W rozgrywkach deblowych Ada wystąpiła w parze z Anną Panchartek, dochodząc do ćwierćfinału. Aktualnie Ada zajmuje 6. pozycję w rankingu TE U-14.

Trzymamy kciuki, aby nasza zawodniczka zakończyła sezon otwarty z takim samym przytupem, jak go rozpoczęła!

 

Ada Piestrzyńska - ranking

 

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.