Aktualności WSG

Artur Nogal wicemistrzem Polski

Artur Nogal wicemistrzem Polski

Artur Nogal powtórzył wynik z ubiegłego roku i zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansach, które odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim. Reprezentujący sekcję łyżwiarską Legii Nogal uzyskał czas 35,77 sekundy, przegrywając 0,22 sekundy z Arturem Wasiem, który w tym roku reprezentuje AZS Politechnikę Opolską.

Legionista wystartował także na dystansie 1000 metrów, gdzie zajął piąte miejsce. - Ten start potraktowałem treningowo - wyjaśnił. Dzięki srebrnemu medalowi na Mistrzostwach Polski Artur Nogal otrzymał kwalifikację na dwa pierwsze starty w Pucharze Świata. Pierwsze zawody w PŚ odbędą się w Obihiro 16-18 listopada, kolejne 23-25 listopada w Tomakomai. "Domowy" Puchar Świata w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się natomiast w dniach 7-8 grudnia.


Jesteś zadowolony ze swoich występów w Tomaszowie Mazowieckim?
- Muszę przyznać, że tak. Bardzo cieszy mnie wynik jaki uzyskałem w rywalizacji na dystansie 500 metrów, bo był to mój najlepszy przejazd w tym roku. Widać także w tych startach pewien progres. Jeśli chodzi o dystans 1000 metrów nie był on dla mnie priorytetem, chciałem go po prostu przejechać i potraktować jako trening do 500 metrów.

Twoja forma jest już optymalna?
- Na pewno nie - progres jest, ale na ten wymarzony maksymalny pułap musimy jeszcze poczekać. Z doświadczenia z poprzednich lat wiem, że moje wyniki rosną wraz z kolejnymi zawodami. Dopiero po przejechaniu około 10 biegów na 500 m nabieram oczekiwanej jakości.

Jakie masz cele na ten sezon?
- W tym roku koncentruję się na startach w Pucharze Świata, czekają nas także mistrzostwa świata. Szczególnie dobrze chciałbym wypaść w domowych zawodach w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie odbędzie się PŚ i oczywiście w Inzell, gdzie powalczymy o medale mistrzostw świata.

Z Legii odszedł Artur Waś. Czy czujesz większą presję związaną z tym, że będziesz teraz liderem drużyny?
- Myślę, że nigdy żaden z nas nie odczuwał presji związanej z byciem panczenistą numer jeden w sekcji. Od zawsze starałem się pomagać młodszym zawodnikom, czy też trenerom w treningach i sprawach organizacyjnych. Mam nadzieję, że dalej będę mógł to robić.


Artur Nogal - Legia Warszawa
Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.