Aktualności WSG

Weronika Deresz

Weronika Deresz z Nagrodą Miasta Stołecznego Warszawy

Stołeczni medaliści i trenerzy zostali uhonorowani Nagrodą Sportową miasta stołecznego Warszawy. Wśród nagrodzonych znalazła się współpracująca z Warsaw Sports Group wioślarka Weronika Deresz, która odebrała wyróżnienie z rąk wiceprezydent Renaty Kaznowskiej, której podlega między innymi warszawskie Biuro Sportu.

Jak co roku Warszawa postanowiła nagrodzić tych, którzy sławili jej imię podczas międzynarodowych zmagań. "Nagrody Sportu" przyznawane są sportowcom, ale także trenerom pracującym z najlepszymi zawodnikami. Weronika Deresz, która została wyróżniona za zajęcie siódmego miejsca drużynowo podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, spotkała w Ratuszu m.in. swoją pierwszą trenerkę Danutę Kotwińską z Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, odbierającą nagrodę za wynik sportowy we współzawodnictwie drużynowym uzyskany przez trenowaną zawodniczkę Joannę Hentkę (Leszczyńską). Nie zabrakło także wiceprezesa WTW do spraw sportu, Jarosława Wolskiego.

Była to okazja do spotkania i rozmowy z odpowiedzialną za stołeczny sport wiceprezydent Warszawy Renatą Kaznowską, która stara się być blisko sportowców i ich problemów. W wydarzeniu uczestniczyli także Paweł Lech, przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady m.st. Warszawy oraz Marcin Kraszewski, wicedyrektor miejskiego Biura Sportu i Rekreacji. - Co roku, w tym samym czasie, spotykam się z państwem, aby pogratulować i podziękować za niezwykłe osiągnięcia sportowe wywalczone na międzynarodowych arenach. Wiem, że za każdym sukcesem kryje się ciężka praca, dyscyplina i wiele wyrzeczeń, ale przede wszystkim ogromna pasja do sportu. Dziękuję za włożone wysiłki i życzę kolejnych równie spektakularnych osiągnięć - powiedziała wiceprezydent.

Miasto przyznało wyróżnienia 24 osobom ze świata sportu - dziewięciu sportowcom i 15 szkoleniowcom.

Wśród nagrodzonych zawodników znaleźli się przede wszystkim uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Poza Weroniką Deresz nagrody finansowe dostali także: Piotr Paziński (AWF) za zajęcie 5. miejsca w taekwondo; Jozanna Jóźwik (AWF) za 5. miejsce w bieganiu; Aleksandra Socha (AWF) za 4. miejsce drużynowo w szermierce; Tomasz Majewski (AWF) za 6. miejsce w pchnięciu kulą; Marcin Brzeziński (WTW) za 5. miejsce drużynowo w wioślarstwie; Natan Węgrzycki-Szymczyk (AWF) za 7. miejsce w wioślarstwie i Małgorzata Kozaczuk (AWF), która zajęła 6. miejsce drużynowo w szermierce. Najwyższą nagrodę (10 tys. zł) otrzymał pływak Radosław Kawęcki (AWF) za zajęcie pierwszego miejsca podczas mistrzostw świata Windsor.

Nagrodzeni trenerzy to m.in. Krzysztof Kaliszewski prowadzący Anitę Włodarczyk, Paweł Słomiński trenujący Radosława Kawęckiego, wspomniana już Kotwińska, czy Tomasz Pyciarz, prowadzący Piotra Pazińskiego. Razem sportowcy i trenerzy otrzymali od miasta stołecznego Warszawy nagrody w wysokości 180 tysięcy złotych.

Co roku wnioski o wyróżnienie dla zawodników i ich trenerów za osiągnięte wyniki sportowe mogą składać kluby sportowe z siedzibą w Warszawie lub właściwe polskie związki sportowe. Do 31 stycznia 2017 roku wpłynęła rekordowa liczba 54 wniosków (w tym 27 wniosków o nagrodę dla trenera oraz 27 dla zawodnika). Pozytywnie zaopiniowano 24 wnioski.

 

 

Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.