Fonfara: Jestem gotowy do walki

Fonfara: Jestem gotowy do walki

Niecałe dwa dni dzielą nas od walki Andrzeja Fonfary z Ismailem Sillakhiem. W czwartek obaj pięściarze wzięli udział w konferencji prasowej na stadionie Legii. W piątek czeka ich jeszcze oficjalne ważenie.

Andrzej Fonfara jest gotowy do walki z Ukraińcem. - Konsultowałem się z Mateuszem Masternakiem, który miał już okazję walczyć z Sillakhem. "Master" udzielił mi cennych wskazówek. To dla mnie walka o być albo nie być, ale jestem gotowy, by zwyciężyć. Na pewno wykorzystam te wskazówki w ringu - stwierdził Fonfara.

"Polski Książę" wraca na ring po roku, a w Polsce zawalczy po raz pierwszy od 12 lat. - Miałem rok przerwy od boksu, chcę wrócić w dobrym stylu. Sparowałem z dobrymi rywalami i jestem gotowy, by w sobotę zwyciężyć - podkreśla. Fonfara zdradził też, nad czym pracował z całym sztabem. - Nie chcę przyjmować niepotrzebnych ciosów, dlatego poświęciliśmy czas pracy nad obroną. Staraliśmy się też wzmocnić szyję i górne części ciała. Czuję się dużo mocniejszy fizycznie, niż kilka miesięcy temu - wyliczył pięściarz, który szykuje się do zmiany kategorii wagowej. - Przejście do cięższej wagi jest dla mnie dużym ryzykiem - przyznał.

Na konferencji obecny był także rywal Andrzeja, Ismail Sillakh. - W Polsce czuję się jak w domu, uwielbiam tu walczyć. Dobrze czuję się przed sobotnią walką i jestem gotów, by zwyciężyć. Andrzej Fonfara jest innym przeciwnikiem, niż Mateusz Masternak. To będzie bardzo niebezpieczna walka, bo z Andrzejem mamy ten sam cel i znajdujemy się w podobnym położeniu - przyznał Ukrainiec.

Walka Fonfary z Sillakhiem będzie głównym punktem programu gali Warsaw Boxing Night, która odbędzie się w sobotę na Torwarze. Transmisja zostanie przeprowadzona przez stację Polsat Sport. Bilety wciąż dostępne są na platformie ebilet.pl oraz w kasach Legii Warszawa.


Polecamy:

PolsatSport.pl - Wywiady z zawodnikami Warsaw Boxing Night i trenerami

Siłłach: Mam swój game plan na walkę z Fonfarą

Fonfara: Jestem w najlepszej formie w życiu!

Rumiński: Z moim rywalem darzymy się szacunkiem

Olaś: Nie ma dla mnie znaczenia, z jakim rywalem walczę

Wrzosek: Każdy występ na Torwarze to dla mnie coś wspaniałego

Trener Andrzeja Fonfary: On może zostać mistrzem świata w nowej kategorii

Konferencja przed Warsaw Boxing Night


fot. Mateusz Kostrzewa

Warsaw Boxing Night
Warsaw Boxing Night
Warsaw Boxing Night
Warsaw Boxing Night
Warsaw Boxing Night
Dotpay
Dotpay
credit

Nasza witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama w ramach hostingu sponsorowanego.

WebReklama

Fundacja WARSAW SPORTS GROUP z siedzibą w Warszawie (00-420) przy ul. Szarej 10, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców oraz Rejestru Stowarzyszeń, innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000445611, NIP 118-208-93-01, warsaw@sportsgroup.pl.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jak wyłączyć pliki cookies? Czytaj w: Polityka Prywatności.