Andrzej Fonfara - Back To The Game!

Fonfara: Jestem gotowy do walki

Fonfara: Jestem gotowy do walki

Niecałe dwa dni dzielą nas od walki Andrzeja Fonfary z Ismailem Sillakhiem. W czwartek obaj pięściarze wzięli udział w konferencji prasowej na stadionie Legii. W piątek czeka ich jeszcze oficjalne ważenie.

Andrzej Fonfara jest gotowy do walki z Ukraińcem. - Konsultowałem się z Mateuszem Masternakiem, który miał już okazję walczyć z Sillakhem. "Master" udzielił mi cennych wskazówek. To dla mnie walka o być albo nie być, ale jestem gotowy, by zwyciężyć. Na pewno wykorzystam te wskazówki w ringu - stwierdził Fonfara.

"Polski Książę" wraca na ring po roku, a w Polsce zawalczy po raz pierwszy od 12 lat. - Miałem rok przerwy od boksu, chcę wrócić w dobrym stylu. Sparowałem z dobrymi rywalami i jestem gotowy, by w sobotę zwyciężyć - podkreśla. Fonfara zdradził też, nad czym pracował z całym sztabem. - Nie chcę przyjmować niepotrzebnych ciosów, dlatego poświęciliśmy czas pracy nad obroną. Staraliśmy się też wzmocnić szyję i górne części ciała. Czuję się dużo mocniejszy fizycznie, niż kilka miesięcy temu - wyliczył pięściarz, który szykuje się do zmiany kategorii wagowej. - Przejście do cięższej wagi jest dla mnie dużym ryzykiem - przyznał.

Na konferencji obecny był także rywal Andrzeja, Ismail Sillakh. - W Polsce czuję się jak w domu, uwielbiam tu walczyć. Dobrze czuję się przed sobotnią walką i jestem gotów, by zwyciężyć. Andrzej Fonfara jest innym przeciwnikiem, niż Mateusz Masternak. To będzie bardzo niebezpieczna walka, bo z Andrzejem mamy ten sam cel i znajdujemy się w podobnym położeniu - przyznał Ukrainiec.

Walka Fonfary z Sillakhiem będzie głównym punktem programu gali Warsaw Boxing Night, która odbędzie się w sobotę na Torwarze. Transmisja zostanie przeprowadzona przez stację Polsat Sport. Bilety wciąż dostępne są na platformie ebilet.pl oraz w kasach Legii Warszawa.


Polecamy:

PolsatSport.pl - Wywiady z zawodnikami Warsaw Boxing Night i trenerami

Siłłach: Mam swój game plan na walkę z Fonfarą

Fonfara: Jestem w najlepszej formie w życiu!

Rumiński: Z moim rywalem darzymy się szacunkiem

Olaś: Nie ma dla mnie znaczenia, z jakim rywalem walczę

Wrzosek: Każdy występ na Torwarze to dla mnie coś wspaniałego

Trener Andrzeja Fonfary: On może zostać mistrzem świata w nowej kategorii

Konferencja przed Warsaw Boxing Night


fot. Mateusz Kostrzewa

Warsaw Boxing Night
Warsaw Boxing Night
Warsaw Boxing Night
Warsaw Boxing Night
Warsaw Boxing Night

© 2023 Warsaw Sports Group. All Rights Reserved.